Kemal isminin anlamı

Kemal isminin anlamı

1. Olgunluk, yetkinlik, tamlık, eksiksizlik. 2. En yüksek değer, mükemmellik, değer baha. 3. Bilgi, fazilet.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Kemal ismini taşıyan yaklaşık 436.004 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Kemal ismi en çok kullanılan 16. isim olup, yaklaşık olarak her 178 kişiden biri Kemal adını taşımaktadır.

Kemal isminin sitemizde görüntülenme sayısı 67.472.

Kemal ismi için yaptığımız ankete katılan 297 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,21.

Ziyaretçilerimizden 627 kişi Kemal ismini öneriyor, 158 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 28 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Kemal ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Kemal ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Anlamı Güzelde İsim Dalga Geçiliyor Kavga Etme Sebebi

Kemal Can

Canımın içi eşimin adı ve gerçektende isminin adamı. Olgun bilgili gerçektende eksiksiz mükemmel biri. Yalnız şikayetimiz etrafta çok kullanılan ve bilindik olması. Ama yine de ismin anlamı çok güzel tabii bir de sahibi taşıyorsa;).

Begüm Esra

Kamelin anlamını çok sevdim çok güzel birisi.

Gülsüm Sayım

Kemal ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Kemal ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Kemal olan önemli kişiler

Kemal Aslan

Kemal Aslan 24 Ekim 1981 Gaziantep doğumlu futbolcu. Gaziantepspor forması giydiği dönemde yıldızı parlamış ve 21 yaş altı kategorilerde milli forma giymiştir. Gaziantepspor' dan Fenerbahçe' ye transfer olmuş ancak yaşadığı uzun süreli sakatlığın ardından kariyeri düşüşe geçmiştir.

Kemal Batmaz

Kemal C. Batmaz (Doğum Tarihi: 1 Eylül 1954, İstanbul), Türk eski millî futbolcu, teknik direktör. Bursaspor ve Beşiktaş'ın eski futbolcularındandır.

Kemal Sabri Bayraktar

Kemal Sabri Bayraktar (Doğum Tarihi: 15 Ocak 1998, Samsun), kariyerini Samsunspor'da sürdürmekte olan Türk genç millî futbolcu.

Kemal Canlı

Kemal Canlı (Doğum Tarihi: 2 Mart 1990, Burhaniye, Balıkesir), Türk futbolcu.

Kemal Derviş

Kemal Derviş (10 Ocak 1949 - İstanbul) Türk iktisatçı ve siyaset adamı.

Kemal Akbaba

Kemal Akbaba (Doğum Tarihi: 1 Nisan 1988, Selim, Kars) Beşiktaş JK'li futbolcu.

Kemal Akkaya

Kemal Akkaya (Doğum Tarihi: 1933, Bafra, Samsun, Türkiye), Türk siyasetçi.

Kemal Alemdaroğlu

Kemal Yalçın Alemdaroğlu (Doğum Tarihi: 13 Şubat 1939 Trabzon, Türkiye), Türk doktor.

Kemal Anadol

Kıvılcım Kemal Anadol (Doğum Tarihi: 1941, Safranbolu), Türk siyasetçi.

Kemal Ataman (Erzincan doğumlu)

Kemal Ataman (Doğum Tarihi: 1935, Tercan, Erzincan), Türk siyasetçi.

Kemal Ateş

Kemal Ateş,   (Doğum Tarihi: 1947, Kaman),   yazar.

Kemal Ayyıldız

Kemal Ayyıldız (Doğum Tarihi: Kasım 1968, İstanbul), Türk yapımcı, DJ ve Sunucu. Rize,Hemşin'lidir.

Kemal Başar

Kemal Başar, Türk tiyatro yönetmeni, tiyatro ve dizi oyuncusu, eğitmen, çevirmen. 1963'de Ankara'da doğdu. 1989'da MSÜ Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Devlet Tiyatroları'nda halen sanatçı. Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Yurtdışı İlişkiler Bölümü'nün kurucu başkanlığını yaptı.

Kemal Burkay

Kemal Burkay, (1937, Mazgirt, Tunceli) Kürt asıllı Türk yazar ve politikacı.

Kemal Cingirt

Kemal Cingirt (Doğum Tarihi: 30 Ocak 1989, Ordu) Türk futbolcu. Defans pozisyonunda oynamaktadır. Şu anda 2. Lig ekiplerinden Altınordu'da forma giymektedir.

Kemal Cirit

Kemal Cirit, (Doğum Tarihi: 1970, Emirdağ, Afyonkarahisar), Türk bürokrat.

Kemal Doğulu

Kemal Doğulu (Doğum Tarihi: 14 Ekim 1979; Mersin), Pop ve elektronik müzik şarkıcısı, fotoğrafçı.

Kemal Dulda

Kemal Dulda (8 Temmuz 1977, Kayseri) doğumlu Türk futbolcu'dur.

Kemal Dürüst

Kemal Dürüst (Doğum Tarihi: 1971, Limasol), Kıbrıslı Türk siyasetçi.

Kemal Eraslan

Kemal Eraslan, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi emekli öğretim üyesi ve Türkoloji dünyasının tanınmış bilginlerindendir. Ahmed Yesevi'nin Divan-ı Hikmet adlı eserinden Türkiye Türkçesine aktarılan ilk örnekleri içeren ve Türk bilim dünyasına Ahmed Yesevi'yi ilk kez kapsamlı olarak tanıtan "Divan-ı Hikmet'ten Seçmeler" adlı çalışması T.C. Kültür Bakanlığı yayınları arasında yayınlanmıştır. Bu çalışmada Ahmed Yesevi'nin 70 adet hikmet adlı şiirinin orijinal metni ve Türkiye Türkçesi'ne aktarımları yer almaktadır.

Kemal Esensoy

Kemal Esensoy, Türk bürokrat.

Kemal Ganzuri

Kemal Ganzuri (Doğum Tarihi: 12 Ocak 1933, Minufiye, Mısır), Mısırlı bir politikacı. 7 Kasım 2011 - 2 Ağustos 2012 tarihleri arası Mısır Başbakanı olmuştur. Daha önce de 1996 yılından itibaren 1999 yılına kadar Başbakan olarak görev yaptı. Atef Sedki'nin yerine 1996 yılında iktidara geldi ve 1999 yılında yerine Atef Ebeid geçti. Başbakan olmadan önce, Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanı olarak görev yaptı. 24 Kasım 2011 tarihinde Mısır Silahlı Kuvvetler Yüksek Konseyi askeri yöneticileri tarafından Başbakan olarak atandı.

Kemal Gökhan Gürses

Kemal Gökhan Gürses (Doğum Tarihi: 1964, İstanbul), Türk karikatürist.

Kemal Gözler

1966 Yılında Biga-Çanakale'de doğan Kemal Gözler, lisans ve yüksek lisans öğrenimi Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, DEA ve doktora öğrenimini Bordeaux Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yapmıştır. Kemal Gözler, 1997’de yardımcı doçent, 2000’de doçent olmuştur. 1987 yılından 1997 yılına kadar Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde araştırma görevlisi, 1997’den 2004’e kadar Uludağ Üniversitesi İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesinde yardımcı doçent ve doçent, 2004 yılından 2007 yılına kadar Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde doçent olarak çalışan Gözler, halen Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesinde anayasa hukuku profesörü olarak çalışmaktadır. Kemal Gözler, 1999 yılında Türk Sosyal Bilimler Derneği Genç Sosyal Bilimciler Birincilik Ödülünü, 2001 yılında da ODTÜ Prof.Dr. Mustafa N. Parlar Araştırma ve Teşvik Ödülünü kazanmıştır.Ayrıca 2009 yılında 2008 tarihli İdare hukuku kitabının 7.baskısı 2009 YILI TÜBA ÜNİVERSİTE DERS KİTAPLARI TELİF ödülünü kazanmıştır Kemal Gözler'in anayasa hukuku, idare hukuku ve Lofça Pomakları konusunda yayınlanmış çalışmaları vardır.

Kemal Gülen

Kemal Gülen ; Samanyolu Haber TV ve Samanyolu TV'nin ana haber bülteni sunucusu ve avukat. 1969'da Erzurum'da doğdu. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girdi. 1993 yılında hukuk fakültesinden mezun oldu. 1993 yılında Samanyolu TV açılınca televizyon sektörüne Samanyolu TV ile atıldı.

Kemal Gündüzalp

Kemal Gündüzalp (Doğum Tarihi: 1953, Urfa), Türk yazar.

Kemal Gürüz

Kemal Gürüz (1947, İzmir Türkiye), eski YÖK Başkanı ve eski TÜBİTAK Başkanı.

Kemal Güven

Kemal Güven (1921, Erzincan - 10 Temmuz 2013, Ankara)

Kemal Hadımlı

Ahmet Kemal Hadımlı, (Doğum Tarihi: 1 Mart 1908, İstanbul, Türkiye), Türk bürokrat.

Kemal Karpat

Prof. Dr. Kemal Haşim Karpat (Doğum Tarihi: 1924, Babadağ, Dobruca, Romanya), Türk tarihçi, Türk Tarih Kurumu şeref üyesi.[1]

Kemal Kerinçsiz

Kemal Kerinçsiz, (Doğum Tarihi:20 Şubat 1960) Türk avukat, 301. maddede yer alan "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile yargılananlar cezalandırılır" maddesinden açtığı davalarla tanınır.

Kemal Keçeci

Kemal Keçeci (Doğum Tarihi: 10 Mart 1994, Güney, Denizli) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Denizlispor'da oynamaktadır.

Kemal Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu (Doğum Tarihi: 17 Aralık 1948; Ballıca, Nazımiye, Tunceli[1]), Türk siyasetçi ve bürokrat. Daha önce Bağ-Kur ile Sosyal Sigortalar Kurumu'nda genel müdürlük ve Türkiye İş Bankası yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne 22. ve 23. dönem İstanbul milletvekili olarak görev yapan Kılıçdaroğlu, şu anda Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel başkanlığını yapmaktadır.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Kemal Kocatürk

Kemal Kocatürk (Doğum Tarihi: 1 Nisan 1964, İstanbul) İ.Ü. Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden 1989 yılında mezun oldu. 1993 yılı baharında “Usum yangın yerinde su damlacığı” isimli ilk şiir kitabı yayınlandı. Şehir Tiyatrolarında oyuncu ve yönetmen olarak görev almakta. Ayrıca İstanbul Halk Tiyatrosu'nun kurucularındandır.

Kemal Koyuncu

Kemal Koyuncu, Türk atlet (25 Ocak 1985, İnegöl).

Kemal Muslubaş

Kemal Muslubaş (Doğum Tarihi: 30 Aralık 1977) Türk yelkenci, antrenör.

Kemal Nehrozoğlu

Kemal Nehrozoğlu (Doğum Tarihi: 23 Nisan 1940, Mardin, Türkiye), Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri ; İzmir, Muğla,Amasya ve Kocaeli valiliği de yapmıştır.

Kemal Okuyan

Kemal Okuyan (Doğum Tarihi: 1962), Türkiye Komünist Partisi Merkez Komitesi üyesi. Günlük soL gazetesinin genel yayın yönetmenidir.

Kemal Okyay (Ardahan doğumlu)

Kemal Okyay (Doğum Tarihi: 1924 Ardahan), Türk siyasetçi.

Kemal Sayar

M. Kemal Sayar (Doğum Tarihi: 26 Mayıs 1966, Ordu), Türk psikiyatri hekimi (psikiyatr), yazar.

Kemal Selçuk

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Kemal Tarsuslugil

Kemal Tarsuslugil (Doğum Tarihi: 6 Haziran 1927 Tarsus, Mersin),Türk bürokrat.

Kemal Tunçeri

Kemal Tunçeri, (Doğum Tarihi: 30 Ağustos 1974) Türk basketbolcu. 1.85 m. boyundadır ve oyun kurucu pozisyonunda oynamaktadır. Kendisi gibi milli basketbolcu olan Kerem Tunçeri'nin ağabeyidir. Aktif basketbol hayatını 2011 yılında sona erdirmiştir.

Kemal Unakıtan

Kemal Unakıtan (Doğum Tarihi: 14 Şubat 1946, Domurcalı köyü, Süloğlu ilçesi, Edirne).

Kemal Yazıcıoğlu

Kemal Yazıcıoğlu (Doğum Tarihi: 1941 Çaykara, Trabzon, Türkiye), Türk siyasetçi.

Kemal Yıldırım

Kemal Yıldırım (Doğum Tarihi: 15 Mayıs 1958, Ordu), eski futbolcu.

Kemal Çelik (Ressam)

Kemal Çelik, (Doğum Tarihi: 1942 Şavşat, Artvin, Türkiye), Türk ressam, arkeolog.

Kemal Çelik (Serik doğumlu)

Kemal Çelik, (d 1956 Serik, Antalya), Türk siyasetçi.

Kemal Öztürk

Kemal Öztürk (Doğum Tarihi: 1969, Ağrı), Türk haberci, yönetmen, danışman ve yazar.

Kemal İnci

Kemal İnci (Doğum Tarihi: 15 Mayıs 1933, Adana), sinema oyuncusu, yönetmen, senarist, yapımcı.

Kemal Şahin

Kemal Şahin (Doğum Tarihi: 1955, Konya), Türk kökenli Alman iş adamı.

Kemal Küçükbay

Kemal Küçükbay, (Doğum Tarihi: 23 Ağustos 1982 Sivas, Türkiye) Türk yol bisikletçisidir. Sporcunun antrenörlüğünü, Brisaspor'da Mert Mutlu yapmaktadır.[1]

Kemal Okyay

Kemal Okyay (Doğum Tarihi: 25 Şubat 1985, Kayseri), Türk futbolcu.

Kemal Özdeş

Kemal Özdeş, (Doğum Tarihi: 10 Mayıs 1970, Manisa), Türk eski futbolcu ve teknik direktör. En son Süper Lig ekiplerinden Manisaspor'u çalıştırmıştır. Teknik direktör Ersun Yanal'ın yanında yardımcı antrenörlük yapmasıyla tanındı.

Kemal Samet Özen

Kemal Samet Özen (Doğum Tarihi: 28 Şubat 1984, Trabzon), Türk futbolcu. 3. Lig ekiplerinden Tuzlaspor'da oynamaktadır.

Kemal Özyurt

Kemal Özyurt (Doğum Tarihi: 29 Ağustos 1980, İstanbul), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Tepecikspor'da oynamaktadır.

Kemal Serdar

Kemal Serdar (Doğum Tarihi: 8 Mayıs 1962, Trabzon), Türk eski millî futbolcu. Trabzonspor'da uzun yıllar forma giymiştir ve Trabzonspor için kulüp tarihinin önemli futbolcuları arasında gösterilmektedır.

Kemal Tokak

Kemal Tokak (Doğum Tarihi: 25 Nisan 1989, Yüreğir), kariyerini Gaziantepspor'da sürdürmekte olan Türk futbolcu.

Kemal Atalay

Kemal Atalay, (Doğum Tarihi: 1910, Ohri - Ölüm Tarihi: 14 Şubat 2000, İstanbul), Türk asker.

Kemal Ataman (Konya doğumlu)

Dursun Kemal Ataman (Doğum Tarihi: 1909, Beyşehir, Konya) - (ö. 22 Ocak 1978), Türk siyasetçi.

Kemal Bayram Çukurkavaklı

Kemal Bayram Çukurkavaklı (Doğum Tarihi: 1934-Konya, Ölüm Tarihi: 1992-Ankara) Türk yazar

Kemal Bilbaşar


Kemal Bilbaşar, (Doğum Tarihi: 1910, Çanakkale - Ölüm Tarihi: 21 Ocak 1983, İstanbul), Türk yazar.

Kemal Doğan

Kemal Doğan, (Doğum Tarihi: 1879, Üsküp) – (ö. 1951, İstanbul) Türk asker ve siyasetçi.

Kemal Ergüvenç

Kemal Ergüvenç (Doğum Tarihi: 1921, İstanbul - Ölüm Tarihi: 1976, İstanbul), Türk tiyatro, sinema oyuncusu ve seslendirme sanatçısı. 1975'te ilk filmi çekilen Rıfat Ilgaz'ın ölümsüz eserinden beyaz perdeye uyarlanan Türk güldürüsü Hababam Sınıfı 'nda Kemal hoca karakterini canlandırmıştır. Sanatçı bu filmden bir yıl sonra 1976'da Kalp krizi sonucu İstanbul'da vefat etti.

Kemal Gürol

Kemal Gürol ya da Kemal Menemenlioğlu[1] (Doğum Tarihi: 1883, Manisa) - (ö. 25 Ekim 1957), Türk siyasetçi.

Kemal Kacar

Kemal Kacar (Doğum Tarihi: 1917, Eskişehir) - (ö. 17 Haziran 2000, İstanbul), Din ve Siyaset Adamı.

Kemal Kafalı

Kemal Kafalı, (8 Şubat 1921-13 Eylül 2008) Türk mühendis, bilim insanı ve eğitimci.

Kemal Kayacan

Kemal Kayacan (Doğum Tarihi: 1915, Sinop - Ölüm Tarihi: 29 Temmuz 1992, İstanbul), Türk asker ve siyasetçi.

Kemal Kusun

Kemal Kusun, ya da Mehmet Kusun, (Doğum Tarihi: 1889, Adana) - (ö. 6 Haziran 1956), Türk siyasetçi.

Kemal Merkit

Mustafa Kemal Merkit (Doğum Tarihi: 7 Haziran 1960, İstanbul - Ölüm Tarihi: 7 Eylül 2012 Konya), Türk motosiklet yarışçısı. "Çöl Kaplanı" lakabına sahip olan Kemal Merkit, Türkiye'de yetişen en önemli motokros ve enduro motosiklet yarışçılarından biridir. 7 Eylül 2012 günü Transanatolia Rally Raid parkurunda bir yarışçının arkadan çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Kemal Nebioğlu

Kemal Nebioğlu (Doğum Tarihi: 1926, Rize - Ölüm Tarihi: 2006, İstanbul) Sendikacı ve sosyalist siyasetçi.

Kemal Oğuzman

Kemal Oğuzman (Doğum Tarihi: 15 Aralık 1927 Gümüşhacıköy, Amasya - Ölüm Tarihi: 30 Haziran 1995 Ortaköy, İstanbul) Türk hukukçu, akademisyen.

Kemal Paşaoğlu

Kemal Paşaoğlu (Doğum Tarihi: 1915, Trabzon, Türkiye) - (ö. 23 Mart 1996 Ankara, Türkiye), Türk bürokrat.

Kemal Satır

İsmail Kemal Satır, (Doğum Tarihi: 21 Nisan 1911, Adana, Türkiye - Ölüm Tarihi: 23 Mayıs 1991, İstanbul, Türkiye[1]), Türk hekim ve siyasetçi.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Kemal Suman

Kemal Suman (Doğum Tarihi: 1942, Bergama, İzmir - Ölüm Tarihi: 8 Ağustos 2012, Uskumruköy, Sarıyer), Türk turizmci, yazar. Kemal Suman, 1942 yılında Bergama ’da dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi ’ni 1954-1964 yılları arasında bitirdi. Daha sonra girdiği Diş Hekimliği Fakültesi’ni üçüncü yılda terk edip, Galatasaray İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ’ne geçti. Yükseköğrenim yıllarında başladığı rehberlik mesleğine ölümüne kadar devam etti. Turizm sektöründe Net Turizm şirketinin ilk kurucularından biri olarak, bu şirketin Yönetim Kurulu 2'inci Başkanlığı'nı kuruluşundan 1979 yılına dek, Retur Turizm A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını ise 1975 yılından bugüne kadar aralıksız 26 yıl sürdürdü. Son olarak 2001 yılının en kaliteli seyahat acentesi seçilen Retur adına 2001 Skalite ödülü 'nü almaya hak kazandı. Ressam Selva Suman’la evli olan Kemal Suman'ın Defne ve Selim adlarında iki çocuğu var. Kemal Suman Antik Dekor, Tombak, Collection gibi antika, sanat ve Pleasure, Tirebouchon gibi şarap konulu dergilerde de koleksiyon yazıları yazıyordu. Turizmci, yazar Kemal Suman, Uskumruköy'deki evinin yakınında bulunan boş arazide 8 Ağustos 2012 tarihinde ölü bulundu.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Kemal Sunal

Ali Kemal Sunal (11 Kasım 1944, İstanbul[1]; 3 Temmuz 2000, İstanbul), Türk tiyatrocu, komedi oyuncusu, sinema sanatçısı ve yazar.

Kemal Tabak

Kemal Tabak, (Doğum Tarihi: 1940, Besni, Adıyaman) - (ö. 15 Eylül 1993), Türksiyasetçi.

Kemal Terzioğlu

Kemal Terzioğlu, (Doğum Tarihi: 1911, Sungurlu, Çorum) - (14 Şubat 1980), Türk siyaset adamı.

Kemal Turan

Kemal Turan, ya da Kemal Ünal[1], ya da Ahmet Kemalettin Turan, (Doğum Tarihi: 1896, Isparta) - (ö. 3 Nisan 1960), Türk siyasetçi.

Kemal Türkler

Kemal Türkler (1926, Denizli - 22 Temmuz 1980, İstanbul), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)'in kurucusu ve ilk genel başkanı.

Kemal Yamak

Kemal Yamak, (Doğum Tarihi: 1924, Merzifon, Amasya, Türkiye), (ö. 26 Temmuz 2009), Türk asker.

Kemal Yavuz

Kemal Yavuz, (Doğum Tarihi: 1934, İstanbul - Ölüm Tarihi: 30 Aralık 2013, İstanbul) Türk asker.

Kemal Zaim Sunel

Kemal Zaim Sunel, (Doğum Tarihi: 1889 Nevrekop Selanik) - (ö. 15 Kasım 1967), Türk bürokrat ve politikacı

Kemal Ziya Öztürk

Kemal Ziya Öztürk (Doğum Tarihi: 1925, Bursa) - (ö. 19 Eylül 1976), Türk siyasetçi.

Kemal Çapraz

Kemal Çapraz (Doğum Tarihi: 1964, Araç - Ölüm Tarihi: 16 Eylül 2008, Kartal), Türk gazeteci, kitap yazarı ve araştırmacı.

Kemal Çelik (Kozan doğumlu)

Kemal Çelik (Doğum Tarihi: 1905, Kozan, Adana) - (ö. 8 Ekim 1974), Türk siyasetçi.

Kemal Özçoban

Kemal Özçoban (Doğum Tarihi: 1908, Afyonkarahisar) - (ö 3 Nisan 2004), Türk siyaset adamı.

Kemal Tahir

Kemal Tahir Demir (13 Mart 1910 - 21 Nisan 1973), Türk romancı.

İkinci ismi Kemal olan önemli kişiler

Ali Kemal Başaran

Ali Kemal Başaran (Doğum Tarihi: 1942, Akçaabat, Trabzon), Türk siyasetçi.

Alpay Kemal Atalan

Alpay Kemal Atalan (Doğum Tarihi: 9 Ocak 1978, Ereğli) Orta öğrenimini Ankara TED Koleji'nde tamamlamıştır.Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi , Tiyatro (Oyunculuk) bölümünde okudu. 2008 yılında Tülin Şen ile hayatını birleştirmiştir.

Bekir Kemal Ulusaler

Bekir Kemal Ulusaler, Türk siyasetçi, Özgürlük ve Dayanışma Partisi üyesi sol görüşlü siyasetçi. Özgürlük ve Dayanışma Partisi eski Genel Başkanı Ufuk Uras'ın Bağımsız milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etmesinden sonra, onun yerine geçerek partinin geçici genel başkan vekilliğine getirildi. 7 Ekim 2007 de yapılan olağanüstü kongrede genel başkanlığa aday oldu. Genel başkanlık seçimini partinin en önemli ismi olarak görülen kurucu ve eski genel başkan Ufuk Uras'ın tekrar kazanması itibariyle çalışmalarını üye olarak yürütmeye devam etti. Uzun dönem Elektrik Mühendisleri Odası yönetim kurulu başkanlığı görevini de sürdüren Ulusaler, kamuoyunda enerji uzmanı olarak da tanınıyor. 2008 ocaktan itibaren Birgün Gazetesinde köşe yazarı olarak çalışmaktadır. Ulusaler ayrıca Cumhuriyet Gazetesi'nin yayınladığı Enerji ekinde de Toplumsal Bakış adı altında köşe yazıları yazmaktadır.

Ali Kemal Denizci

Ali Kemal Denizci (Doğum Tarihi: 1 Mart 1950, Trabzon), Trabzonspor, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta oynamış olan Türk eski millî futbolcu, teknik direktör. Lakabı Fırtına Kemal olan Ali Kemal Denizci, Trabzonspor'un 1970'li yıllardaki efsane kadrosunun önemli oyuncularından biridir. Eski millî futbolcu Osman Denizci'nin abisidir.

Mustafa Kemal Kılıç

Mustafa Kemal Kılıç (Doğum Tarihi: 25 Nisan 1956, Adana), Türk eski futbolcu, teknik direktör.

Mehmet Kemal Bozay

Mehmet Kemal Bozay (Doğum Tarihi: 1966, Ankara), Türk diplomat. Türkiye'nin Belgrad Büyükelçiliği görevini yürütmektedir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. İngilizce bilen Bozay evlidir.

Namık Kemal Yiğittürk

Namık Kemal Yiğittürk (Doğum Tarihi: 1945, İstanbul), Türk tiyatrocu ve oyuncu.

Namık Kemal Zeybek

Namık Kemal Zeybek (Doğum Tarihi: 1944, Bayburt, Türkiye), Türk siyasetçi. DP Eski Genel Başkanı.

Namık Kemal Şentürk

Namık Kemal Şentürk (Doğum Tarihi: 24 Temmuz 1922, Merzifon), Türk devlet adamı.

Arif Kemal Önder

Arif Kemal Önder (Doğum Tarihi: 1931, İzmir) - (ö. 8 Aralık 1991), Türk siyasetçi.

Behçet Kemal Çağlar

Behçet Kemal Çağlar (Doğum Tarihi: 1908 Erzincan Türkiye) - (ö. 24 Ekim 1969), Türk şair. Faruk Nafiz Çamlıbel ile Onuncu Yıl Marşı'nı yazmıştır.

Esat Kemal Aybar

Esat Kemal Aybar (Doğum Tarihi: 1923, Mardin) - (ö. 2 Mart 1996), Türk siyasetçi.

M. Kemal Coşkunöz

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Mehmet Kemal Balta

Mehmet Kemal Balta (Doğum Tarihi: 1899, Pazar, Rize) - (ö. 11 Temmuz 1958), Türk asker ve siyasetçi.

Melih Kemal Küçüktepepınar

Melih Kemal Küçüktepepınar (Doğum Tarihi: 1923, Adana) - (ö. 25 Ocak 2004), Türk siyasetçi.

Mim Kemal Öke

Mim Kemal Öke (1884, İstanbul - 30 Ocak 1955, İstanbul), Türk hekim.

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk (Doğum Tarihi: 19 Mayıs[1] 1881, Selânik – Ölüm Tarihi: 10 Kasım 1938, İstanbul), Türk siyasetçi, asker ve devlet adamı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına önderlik yapmış ve TBMM tarafından Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı seçilmiştir. Osmanlı mirlivası ve Türkiye'nin iki mareşalinden biridir. 1919 yılında başlattığı Kurtuluş Savaşı'nın önderliğini yapmış; daha sonra, modern Türkiye'yi oluşturan devrim ve reformları gerçekleştirmiştir.[2] Mustafa Kemal Atatürk Osmanlı ordusunda subay olarak görev yapmış; Türk Orduları Başkomutanı olarak Sakarya Meydan Muharebesi'ndeki başarısından dolayı 19 Eylül 1921 tarihinde, "Gazi" unvanını almış ve mareşalliğe yükselmiştir.[2] Cumhuriyet Halk Partisi'ni kurmuş ve ilk genel başkanı olmuştur.[3] 1938 yılındaki vefatına kadar arka arkaya 4 kez cumhurbaşkanı seçilen Atatürk, bu görevi en uzun süre yürüten cumhurbaşkanı olmuştur.[2]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Mustafa Kemal Biberoğlu

Mustafa Kemal Biberoğlu, (Doğum Tarihi: 1921, Çorum) - (15 Ocak 2009), Türk siyaset adamı.

Mustafa Kemal Güney

Mustafa Kemal Güney, (Doğum Tarihi: 1880, Bilecik) - (ö. 3 Ağustos 1943), Türk siyasetçi.

Mustafa Kemal Kurdaş

Mustafa Kemal Kurdaş; (Doğum Tarihi: 1920, Bursa, Ölüm Tarihi: 19 Nisan 2011) eski Maliye Bakanı, ODTÜ eski Rektörü ve yazar.

Mustafa Kemal Yılmaz (Aydın doğumlu)

Mustafa Kemal Yılmaz, (Doğum Tarihi: 1921, Aydın) - (ö. 10 Mart 2013[1]), Türk siyasetçi.

Mustafa Kemal Yılmaz (Niğde doğumlu)

Mustafa Kemal Yılmaz, (Doğum Tarihi: 1923, Koyunlu, Niğde) - (ö. 4 Nisan 1986), Türk siyasetçi.

Mustafa Kemal Şatır

Mustafa Kemal Şatır (Doğum Tarihi: 1889, Tavlusun, Melikgazi, Kayseri) - (ö. 17 Ekim 1966), Türk siyasetçi.

Namık Kemal Atahan

Namık Kemal Atahan (Doğum Tarihi: 1946, Antakya) - (ö. 10 Kasım 2001), Türk siyaset adamı.

Namık Kemal Ersun

Namık Kemal Ersun, (1915, İstanbul - 31 Aralık 1988), Türk asker.

Namık Kemal Yolga

Namık Kemal Yolga (Doğum Tarihi:1914 Elazığ – Ölüm Tarihi: 21 Aralık 2001) Türk diplomat. II. Dünya Savaşı sırasında Paris Büyükelçiliği'nde görevli bulunduğu sırada, çok sayıda Yahudiye Türkiye pasaportu vererek Nazi kampına alınmalarını önlemiştir. Bu şekilde çok sayıda Yahudinin hayatını kurtaran Yolga, bu davranışı ile Türk Schindler'i olarak bilinir.

Suut Kemal Yetkin

Suut Kemal Yetkin (Doğum Tarihi: 1903, Şanlıurfa, Türkiye) - (ö. 18 Nisan 1980), Türk edebiyatçı, denemeci, edebiyat profesörü.

Yahya Kemal Beyatlı

Yahya Kemal Beyatlı (2 Aralık 1884, Üsküp - 1 Kasım 1958, İstanbul), Türk şair, yazar, siyasetçi, diplomat. Doğum adı Ahmed Agâh’tır.

Yahya Kemal Demirel

Yahya Kemal Demirel (1950 - 8 Kasım 2012, Ankara), Türk iş adamı. 1975'te hayalî ihracat olaylarına adı karıştı. 1980'li yıllarda hakkında bu konuda davalar açıldı. Dönemin başbakanı Süleyman Demirel'in yeğenidir.

Yusuf Kemal Tengirşenk

Yusuf Kemal Tengirşenk (ismi bazı kaynaklarda Tengirşek şeklinde geçer) (1878, Boyabat, Sinop - 15 Nisan 1969, Ankara) Osmanlı Meclisi Mebusan'ında ve TBMM'nin ilk dönemlerinde milletvekilliği, ayrıca farklı hükümetlerde İktisat, Hariciye ve Adliye Vekilliği görevleri yürütmüş, yüzyıla yaklaşan ömrünün son 40 yılını akademisyen olarak sürdürmüş bir siyasetçidir.

Soyadı Kemal olan önemli kişiler

Yaşar Kemal

Yaşar Kemal (Doğum Tarihi: Kemal Sadık Gökçeli,[1] 1923; Gökçedam, Osmaniye), Kürt[2][3][4] asıllı Türk romancı, senaryo ve öykü yazarı. Türk edebiyatının en önde gelen yazarlarından biridir. İlk öykü kitabı Sarı Sıcak'ta da yer alan Bebek öyküsü ile ilk romanı İnce Memed, Cumhuriyet'te tefrika edildi. İnce Memed, yaklaşık kırk dile çevrilerek yayımlandı ve kitaplarının yurtdışındaki baskısı yüz kırktan fazladır.[1]

Orhan Kemal

Orhan Kemal (asıl adı Mehmet Raşit Öğütçü) (Doğum Tarihi: 15 Eylül 1914 - Ölüm Tarihi: 2 Haziran 1970), toplumcu gerçekçi, Türk romancısı ve oyun yazarıdır.

Mehmed Kemal

Mehmed Kemal Bey[1], (ö. 10 Nisan 1919), I. Dünya Savaşı'nın son yıllarında Yozgat mutasarrıfı ve Boğazlıyan kaymakamı olan Osmanlı bürokratı.

Namık Kemal

Namık Kemal (21 Aralık 1840, Tekirdağ - 2 Aralık 1888, Sakız Adası), Türk milliyetçiliğinin öncülerinden, Genç Osmanlı hareketi mensubu yazar, gazeteci, devlet adamı ve şairdir.

Kemal isminin analizi

Kemal isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

K harfi :
Başarı, unvan sahibi olma
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
M harfi :
Ticarete yatkınlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma

Kemal isminin numerolojisi

Kemal isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

K =
14
E =
6
M =
16
A =
1
L =
15
Toplam =
52

Kemal isminin farklı yazılış biçimleri

Kemal isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Kemal isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.