Muhammet isminin anlamı

Muhammet isminin anlamı

1. Birçok defalar hamdu sena olunmuş, tekrar tekrar övülmüş. 2. Birçok güzel huylara sahip. Hz. Peygamber (s.a.s)’in isimlerindendir. Dedesi Abdülmuttalib tarafından, gökte hak yerde halk övsün niyetiyle bu ad konulmuştur. Kur’an’da dört yerde zikredilmiştir. Bknz. Muhammed

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Muhammet ismini taşıyan yaklaşık 111.336 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Muhammet ismi en çok kullanılan 146. isim olup, yaklaşık olarak her 701 kişiden biri Muhammet adını taşımaktadır.

Muhammet isminin sitemizde görüntülenme sayısı 37.319.

Muhammet ismi için yaptığımız ankete katılan 153 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,56.

Ziyaretçilerimizden 695 kişi Muhammet ismini öneriyor, 76 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 26 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Muhammet ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Muhammet ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Muhammet değil Muhammed ...zamanında nüfusa kaydeden memuru ne yapmak gerek..

mustafa

1947 trabzon dernekpazarı yenice köyü doğumluyum ahmet terzi süleyman terzi ve ben mehmet terzi olmak üzere 3 kardeşten oluşan bir aile ferdiydik 2 ağabeyim vefat etmiştir ben ve ismimle hayattayım babam rahmetli muhammet olarak koymuş ismimi mekanı cennet olsun.

Mehmet Terzi

Slm lar.

Muhammet

İsmimi çok beğeniyorum çok anlamlı.

Muhammet Tilki

Bana göre kendini müslüman olarak tanımlayan her insan ilk oğlunun ismini muhammed koymalı tabi ki bu benim şahsi fikrim.

M.bilici

Muhammet ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Muhammet ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Muhammet olan önemli kişiler

Muhammet Demir

Muhammet Demir (Doğum Tarihi: 10 Ocak 1992, Araklı, Trabzon) Türk futbolcu. Gaziantepspor'da oynamaktadır.

Muhammet Akyıldız

Muhammet Akyıldız (Doğum Tarihi: 1 Eylül 1995, Elazığ, Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Elazığspor'da forma gimyektedir.

Muhammet Ali Selim

Mohammed Ali Salim (Doğum Tarihi: 1935), Libya Genel Ulusal Kongre Başkan Vekili. Muhammed Yusuf el-Magarif'in göreve başlayana kadar Libya'da ilk demokratik olarak seçilmiş, meclisin en yaşlı üyesi olarak görev almıştır.[1] 8 Ağustos 2012 ile 9 Ağustos 2012 tarihleri arası vekaleten sadece 1 gün görevde kalmıştır.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Muhammet Bilal Macit

Muhammet Bilal Macit (Doğum Tarihi: 11 Eylül 1984, İstanbul), Türk siyasetçi. XXIV. Dönem TBMM İstanbul AK Parti Milletvekili. TBMM 24'üncü döneminin en genç milletvekili.

Muhammet Karpuz

Muhammet Karpuz (Doğum Tarihi: 18 Mart 1994) Fortuna Düsseldorf'da sağ bek olarak görev yapan Türk futbolcu. İlk kez 2. Bundeliga kadrosuna Dynamo Dresden karşısında 15 Eylül 2013 tarihinde dahil oldu.[2]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Muhammet Kelleci

Muhammet Kelleci (Doğum Tarihi: 1941, Görele, Giresun), Türk siyasetçi.

Muhammet Reis

Muhammet Reis (Doğum Tarihi: 27 Ekim 1984, Trabzon), Türk futbolcu. Orta saha pozisyonunda oynamaktadır. 2011-12 sezonun başında, Konya Torku Şekerspor'dan transfer olduğu Balıkesirspor'da 3 sezonunu yaşamaktadır.

Muhammet Sait Çakır

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Muhammet Sercan Türkeri

Muhammet Sercan Türkeri (Doğum Tarihi: 8 Temmuz 1989, Eminönü, İstanbul), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Karşıyaka'da oynamaktadır.

Muhammet Uzuner

Muhammet Uzuner, (Doğum Tarihi: 30 Haziran 1965, Samsun)[1] Türk sinema, tiyatro oyuncusu ve yönetmenidir.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Muhammet Yusuf el Makarif

Muhammed Yusuf el-Magarif (Doğum Tarihi: 1940, Bingazi, İtalyan Libyası), Ağustos 2012 - Mayıs 2013 tarihleri arası yılından Libya Genel Ulusal Kongre Başkanı olan bir Libyalı politikacı. Bir Başbakan ve Bakanlar Kurulu onaylanana kadar bu görevinde, devlet ve Libya hükümetinin fiili başkanıdır.

Muhammet Çağlar

Muhammet Çağlar ; (Doğum Tarihi:24 Mayıs 1990) Sivasspor'un altyapısından yetişen ve hâlâ Sivasspor Kulübü'nde defans mevkisinde oynayan futbolcu.

Muhammet Özdin

Muhammet Özdin (Doğum Tarihi: 10 Eylül 1978, Trabzon, Türkiye), Boluspor'lu futbolcu.

Muhammet Şeker

Muhammet Şeker (Doğum Tarihi: 31 Mart 1981, Sivas) doğumlu Türk futbolcu. Altyapısına memleketi olan Sivaspor'da başlamıştır. Buradan A takıma kadar çıkan oyuncu geçirdiği başarılı sezonun ardından Fenerbahçeye giden Celilin yerini doldurmak üzere Samsunspora transfer olmnuştur.Sonraki sezon Sivasspora tekrar kiralık olarak dönmüş ve bir sezon tekrar Sivassporda oynadıktan sonra Samsunspora geri dönmüştür.4 yıl Samsunsporla birlikte süper ligde top koşturmuş ve Samsunsporun Bankasya 1. lige düşmesiyle beraber Bank asya macerası başlamıştır. Samsunspor, Etimesgut Şekerspor, Kartalspor ve Bucaspor'da oynamıştır. Erciyesspor'un defans bölgesindeki eksikilik sebebiyle transfer edilen oyuncu sol ayakla oynamaktadır.

Muhammet Hanifi Yoldaş

Muhammet Hanifi Yoldaş 20 Nisan 1973 Diest,Belçika doğumlu Türk futbolcudur.

Soyadı Muhammet olan önemli kişiler

Gazneli Muhammet

Gazneli Muhammet (ö. 8 Nisan 1041), 1030–1031 yılları arasında ve 1041 yılında hüküm süren Gazne Devleti sultanı.

Gurlu Muhammet

Muhammet Şihabettin Guri (Farsça: محمد شہاب الدین غوری), Gurlu Muhammet ya da Muhammet Guri (Doğum Tarihi: 1162 – Ölüm Tarihi: 15 Mart 1206) olarak bahsedilen, 1173-1202 yılları arasında askeri faaliyet gösteren, 1202-1206 yılları arasında ise hüküm süren Gurlu Sultanı.

Muhammet isminin analizi

Muhammet isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

M harfi :
Ticarete yatkınlık
U harfi :
Durgun, çok ağır hareket etme
H harfi :
Sakin ve durağanlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
M harfi :
Ticarete yatkınlık
M harfi :
Ticarete yatkınlık
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
T harfi :
Duygularını zor ifade edebilme

Muhammet isminin numerolojisi

Muhammet isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

M =
16
U =
25
H =
10
A =
1
M =
16
M =
16
E =
6
T =
24
Toplam =
114

Muhammet isminin farklı yazılış biçimleri

Muhammet isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Muhammet isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.