Saffet isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Saffet ismini taşıyan yaklaşık 21.021 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Saffet ismi en çok kullanılan 650. isim olup, yaklaşık olarak her 3.681 kişiden biri Saffet adını taşımaktadır.

Saffet isminin sitemizde görüntülenme sayısı 6.578.

Saffet ismi için yaptığımız ankete katılan 13 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,54.

Ziyaretçilerimizden 49 kişi Saffet ismini öneriyor, 46 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 2 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Saffet ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Saffet ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Saffet ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Saffet ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Saffet olan önemli kişiler

Saffet Akbaş

Saffet Akbaş, (Doğum Tarihi: 8 Eylül 1968, İstanbul), Türk eski millî futbolcu. Fenerbahçe'nin eski futbolcularındandır.

Saffet Akyüz

Saffet Akyüz (Doğum Tarihi: 11 Mart 1970; Trabzon), Türk eski millî futbolcu, 2012 Temmuz dönemi yurtdışı kampında Galatasaray'da Hasan Şaş ve Ümit Davala ile birlikte yardımcı antrenörlük görevi yapmıştır.[1] Şu anda Galatasaray U-19 takımının antrenörlüğünü yapmaktadır.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Saffet Sancaklı

Saffet Sancaklı (Doğum Tarihi: 27 Şubat 1966), Türk eski futbolcu. Aynı zamanda iş adamı olan Sancaklı, 2011 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden milletvekili adayı oldu. Halihazırda MHP Merkez Yürütme Kurulu üyesidir.2014 Yerel Seçimlerinde MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuştur.[kaynak belirtilmeli].[1][2]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Saffet Uysal

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Saffet Gurur Yazar

Saffet Gurur Yazar (Doğum Tarihi: 16 Nisan 1987, İzmir), kariyerini Samsunspor'da sürdürmekte olan Türk genç millî futbolcu.

Saffet Arıkan

Saffet Arıkan (Doğum Tarihi: 1888, Erzincan - Ölüm Tarihi: 26 Kasım 1947), Türk siyaset adamı ve asker.

Saffet Ulusoy

Saffet Ulusoy, (Doğum Tarihi: 1930, Trabzon - Ölüm Tarihi: 23 Şubat 2012; İstanbul), Türk yönetici ve iş adamıdır. Ulusoy Holding'de ulaştırmadan sorumlu olan Saffet Ulusoy; Ulusal Nakliyeciler Derneği (UND) yönetim kurulu başkanlığı görevi yapmış; 17 Ağustos Depremi'nde depremzedeler için yardım kampanyası düzenlemiştir. Ulusoy Holding yönetim kurulu başkanı Haluk Ulusoy'un babası olan ünlü iş adamı 23 Şubat 2012'de 82 yaşında vefat etti. Cenazesi Ulus Mezarlığı'na defnedildi.

Saffet Ural

Saffet Ural (Doğum Tarihi: 1923, İnegöl, Bursa) - (ö. 9 Ekim 1996), Türk siyasetçi.

İkinci ismi Saffet olan önemli kişiler

Saim Saffet Karahisarlı

Saim Saffet Karahisarlı (Doğum Tarihi: 1958, Çal, Denizli), Türkiye, Türk bürokrat.

Ayşe Saffet Alpar

Prof. Dr. Ayşe Saffet Rıza Alpar (Doğum Tarihi: 17 Nisan 1903 - Ölüm Tarihi: 1 Şubat 1981[1]), Türkiye'nin ilk kadın rektörüdür. Balkan Savaşı'nda İşkodra kalesini savunurken 30-31 Ocak 1913'te şehid olan Müşir Hasan Rıza Paşa'nın kızıdır. İlk kadın kimyacılarımızdandır. Saffet Rıza Alpar, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Enstitüsünden mezun oldu. 1933'te Üniversite reformunda İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Enstitüsü'ünde Ord. Prof. Herzog'un Sınaî Kimya ders muavini oldu. Aynı yerde doçent ve profesör oldu. Kimya fakültesi dekanlığı görevinde bulundu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi'nde Sınaî Kimya profesörü olarak ders verdi ve burada 1972-1974 yılları arasında dekanlık yaptı. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin rektörlüğünde bulundu. Şahsiyet sahibi, Cesur ve hayırsever bir hanım olarak tanınmıştı. 1977 Türkiye genel seçimleri'nde MHP İstanbul 4. sıra milletvekili adayı olmuştur.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Ahmet Saffet Ohkay

Ahmet Saffet Ohkay (Ayasofyalı Ahmed Saffed, d. 1876; İstanbul - Ölüm Tarihi: 1938), I. Dünya Savaşı'nda, Çanakkale Savaşı esnasında, kıdemli yüzbaşı[kaynak belirtilmeli] rütbesiyle kaptanlığını yaptığı Muavenet-i Milliye Muhribi ile Kraliyet Donanması zırhlılarından HMS Goliath 'ı batırmış, Kurtuluş Savaşı sonrasında albay rütbesi ile kısa bir süre Bahriye Vekaleti görevini yürütmüş (1924), iki dönem Elazığ milletvekilliği yapmış Türk asker, denizci ve siyasetçisi.

Reşit Saffet Atabinen

Reşit Saffet Atabinen, (Doğum Tarihi: 1884, İstanbul) – (ö. 2 Şubat 1965), Türk siyasetçi.

Saffet isminin analizi

Saffet isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

S harfi :
Hayalperestlik
A harfi :
Atılgan, enerjik
F harfi :
Uysal, güvenilirlik
F harfi :
Uysal, güvenilirlik
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
T harfi :
Duygularını zor ifade edebilme

Saffet isminin numerolojisi

Saffet isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

S =
22
A =
1
F =
7
F =
7
E =
6
T =
24
Toplam =
67

Saffet isminin farklı yazılış biçimleri

Saffet isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Saffet isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.