Taha isminin anlamı

kuranda geçiyor hiç mi kuran okumadınız >:(

isimsiz

taha suresi var kuranda nasıl kuranda geçmiyor diyorsunuz anlamadım.........nasıl geçmesi gerekiyor daha allah akıl versin sizlere..

ahmet alp

Sayın admin. Taha ismi Kur'an da geçmiyor diyorsun. 20. Sure olan TAHA suresi aynen şu şekilde başlıyor. 1-TAHA 2-Ey Muhammed! Kur'ân'ı sana sıkıntıya düşesin diye indirmedik. Lütfen araştırma yaptıktan sonra yazın yazacaklarınızı...

sadettin yalçın

yaaa benim adım yoooooooooook :)

tohan taha tuna

Merhaba benim 6 gün önce bir erkek çocuğum oldu ismini yusuf Taha verdim anlami gerçekten çok güzel ve herkeze tavsiye ederim

murat atas

taha isminin anlamı çok güzel ismim taha olduğu için

çok seviyorum.

taha arif hayta

Yiğenimin ismide taha ve ben ısrarla öneriyorum çünkü hem ismini hem kendisini çok seviyorum.

Nur

Menim kardeşimin adi guzelmiş.

Semih Sevencan

Benim 27-01-2009 doğumlu olumun adı. Taha çok güzel bir isim.

Ferdi Ersen

4. 5 aylık hamileyim bugün oğlum olacağını öğrendim. Uzun zamandır taha ismini çok seviyordum ve onu vermeyi düşünüyorum ama birden çok anlamı var sanki buda benim kafamı karıştırdı.

Dilek Demirağ

Çok güzel bir isim bir gün oğlum olursa adını taha koymak isteyebilirim. Umarım yeni bir dünya savaşı çıkarmam:).

Ela Yıldız

Merhaba ben 4 aylık hamileyim cocugumun ismini taha koymak istiyorum ama esimle anlasamıyoruz cünkü o fanatik gslı metin oktay koymak istiyor ne yapcam yardım edin lütfen.

Elif Köse

Çok güzell!!.

Tuncay Taha Kandemir

Oglumun ısmının taha olması ıcın cok savas verdım su anda tam 61 gunluk kayınbabamın ısmı olmadı dıye her nekadar 3. Dunya svası cıksada savası ben kazandım zafer benım tabıkı oglumda tekrar cocuk dusunursem kı 7-8 sene dusunmuyorum kız olursa adı mutlaka nisa olcak cunku ruyamda gordum bılıyorumkı ozamanda 4. Dunya savası cıkcak.
.

Burcu Yıldız

Gerçektende benim ismimin güzel bir anlamı warmıi!!:d.

Taha Ünal

Bencede taha ismi anlamı ve sölenimiyle çok gzl bir isim bir kızım var ve bir oğlum olursa ismini taha koymayı düşünebilirim bence en gzl isimler allahın isimleri ve kuranda geçen isimlerdir herkeze tavsiye ederimm.

İlknur Elitok

Bende 7 aylık hamileyim ama isim konu sunda eşimle anlaşamıyoruz ben taha istiyorum ama o istemiyor sizlerdende fikir alabilirmiyim şimdiden tşk.

Ayşe Öztürk

Slm nasılsın
.

Enes Çelik

Allahın yasin ve taha suresini cennete giren kullarına okuyacağını bir kitapta okumuştum. Benim oğlumun adıda yaşar taha. Yani çok güzel bir isim.

Seda Arman

Yakalşık 10 gün sonra dayı olacağım va ablam yiğenimin ismini bnm koymamı istedi bnde tahayı buldum çok güzel bir isim hem anlamıda güzel bütün anne babalara öneririm.

Furkan Ün

Bende taha ismini çok beğenenlerdenim. Sure olduğunu biliyodum fakat manasını bilmiyodum. Ama peygamber efendimizin gizli isimlerinden biri olduğunu bir hocadan duymuştum. Paylaşmak istedim.

Aynur

Allah nasip ederse subat ayında bir oğlumuz olacak ve adını eymen talha veya eymen taha koymayı düşünüyoruz. Müslüman olduğumuz için ve türkiye’de yaşyadığımız için bu isimleri koymak istiyoruz. Neslihan kuzucuoglu isimli arkadaş neden arap ismi koyalım diyor, almanların teleffuz edeceği bir isim arıyormuş. Bence hans veya gunter koysun. Kendi olmasada ismi hiç yoktan onlara benzer, ahlakı benzemesin.

Zeki Atalay

Saolu ismimin anlamını ögrendim.

Taha

Merhaba benimde 2. 5 aylık bir oğlum var. Adını taha koyduk. Nedenisi ise kuran-ı kerimin en güzel surelerinden biri olmasıydı. Çom güzel ve kulağa hoş gelen bir isim.

Güler Kandil

Merhaba arkadaşlar! öncelikle taha ismi çok güzel kulağa çok hoş gelıyor ,anlamı zaten, en önemliside erkek arkadaşım birtanem’in ismi taha. Oyuzden 3’ü bir arada olunca hayat çok güzel:).

Meryem Demirarslan