Erden isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Erden ismini taşıyan yaklaşık 10.900 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Erden ismi en çok kullanılan 925. isim olup, yaklaşık olarak her 7.362 kişiden biri Erden adını taşımaktadır.

Erden isminin sitemizde görüntülenme sayısı 10.534.

Erden ismi için yaptığımız ankete katılan 8 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,50.

Ziyaretçilerimizden 68 kişi Erden ismini öneriyor, 39 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Erden ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Erden ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Erden ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Erden ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Erden olan önemli kişiler

Erden Alkan

Erden Alkan (Doğum Tarihi: 12 Şubat 1941, Giresun), Türk oyuncu.

Erden Eruç

Erden Eruç (Doğum Tarihi: 1961), Türk dağcı, denizci ve gezgin.[1] KaslaGit[2] sloganıyla yola çıkmıştır. "Kürekle okyanus geçen ilk Türk" ünvanına sahiptir. 2007 yazında başladığı Kas Gücüyle Devrialem projesini 5 sene 11 gün sonra 2012 yazında tamamlamıştır. Tarihte kendi gücüyle devrialemi başarmış ilk ve tek kişidir. En hızlı kas gücüyle devrialem rekorunun sahibidir. Tarihte üç ayrı okyanusu küreklemiş ilk kişidir.[3][4] Büyük Okyanus’ta teknesinde geçirdiği 312 gün ile denizde en uzun süre kalan yalnız kürekçiye dair Guinness Dünya Rekoru’nun sahibidir. Atlas Okyanusu üzerinde kas gücüyle durmadan katedilen en uzun mesafe Eruç’a aittir. 2010 yılı sonu itibariyle hayatının 876 gününü okyanuslarda kayığında geçirmiş olup dünyada hayatta olan en tecrübeli okyanus kürekçisidir.[5] 29.000 denizmili civarında bir mesafeyi küreklemiş olan Eruç 2013 Haziran ayı itibariyle kariyer toplamında dünyada önde giden okyanus kürekçisidir.

Erden Kajıbek

'Erden Zadaulı Kajıbek, Kazakistan Cumhuriyeti Kültür ve Bilim Bakanlığının Dil Komisyonu başkanı ve Filoloji ilimlerinin doktoru. Hollanda Doğu Bilimciler Cemiyeti'nin (Utrecht), Kazakistanın Güzel Sanatlar İlimler Akademisi'nin, «Türk Dil Kurumu» (Ankara), Çin Dili Araştırma Akademisinin (Pekin) önemli üyesi, Uluslararası Rusya Türkologları Komitesinin (Moskova), Kıbrıs Amerika Üniversitesi yönetiminin (Kıbrıs) üyesi, «Türkoloji» uluslararası bilim-teori dergisi yayın kurulunun(Bakü), «Türk Yurdu» uluslararası bilim-teori dergisi yayın kurulunun (Ankara) üyesi.

Erden Kıral

Erden Kıral,(Doğum Tarihi: 10 Nisan 1942 Gölcük ), Türk yönetmen ve sinemacı. Güzel Sanatlar Akademisi Seramik bölümü mezunudur. Gerçek Sinema, Çağdaş Sinemave Güney dergilerinde sinema yazıları yazdı ve editörlük yaptı. Vatan gazetesinde ve 7. Sanatta "3. Dünya Sineması" ile ilgili araştırmaları yer aldı. 1984 yılından beri Berlin Akademie der Künste üyesidir. Bu kuruluşun Sinema bölümü'nün kurucuları arasında yer aldı. Yolda filmi 2005 yılında Harvard Üniversitesi Sinemateki'ne kabul edildi. İzmit Rotary Klup, Aviva, Adana Film Festivali, Uluslararası İstanbul Film Festivali ve Beykent Üniversitesi tarafından 'Yaşam Boyu Başarı' ve 'Onur Ödülleri' aldı. 2009 yılında 4. Köyceğiz Film Festivali tarafından 'Onur Ödülü' verildi.

Soyadı Erden olan önemli kişiler

Cüneyt Erden

Cüneyt Erden (Doğum Tarihi: 5 Eylül 1977, Bursa) guard pozisyonunda oynayan Türk basketbolcudur.

Esra Erden

Esra Erden (Doğum Tarihi: 26 Mart 1984), Beşiktaş Jimnastik Kulübü bayan basketbol takımınında playmaker-guard mevkisinde oynayan sporcudur. 50 kez milli formayı giymiştir. Ayrıca Sırpça da bilmektedir.

Mehmet Ufuk Erden

Mehmet Ufuk Erden (Doğum Tarihi: 1958 Germencik, Aydın, Türkiye), Türk bürokrat.

Semih Erden

Son güncelleme: 13 Kasım 2013

Fatma Mihriban Erden

Fatma Mihriban Erden (Doğum Tarihi: 1917, Denizli) - (ö. 24 Kasım 2004), Türk siyasetçi.

Fatma Seher Erden

Kara Fatma (Fatma Seher Erden), (1888, Erzurum- 2 Temmuz 1955, İstanbul), Kurtuluş Savaşı kahramanı kadın asker. İstiklal Madalyası sahibidir.

Erden isminin analizi

Erden isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
N harfi :
Sağduyu

Erden isminin numerolojisi

Erden isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E =
6
R =
21
D =
5
E =
6
N =
17
Toplam =
55

Erden isminin farklı yazılış biçimleri

Erden isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Erden isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.