Bektaş isminin anlamı

Bektaş isminin anlamı

1. Akran. 2. Eş, müsavi. - Bektaşi: Hacı Bektaş Veli tarikatına mensubolan kişi, Horasan'da gelip Anadolu'ya yerleşen Hacı Bektaş Veli tarafından kurulduğu ileri sürülen tarikata mensup ilk zamanlan bilinmeyen bu tarikat, sonradan batıni bir hüviyet kazanmıştır.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Bektaş ismini taşıyan yaklaşık 10.900 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Bektaş ismi en çok kullanılan 902. isim olup, yaklaşık olarak her 7.362 kişiden biri Bektaş adını taşımaktadır.

Bektaş isminin sitemizde görüntülenme sayısı 12.489.

Bektaş ismi için yaptığımız ankete katılan 23 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,57.

Ziyaretçilerimizden 90 kişi Bektaş ismini öneriyor, 31 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 7 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Bektaş ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Bektaş ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Bektaş ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Bektaş ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Soyadı Bektaş olan önemli kişiler

Bayram Bektaş

Bayram Kadir Bektaş (24 Şubat 1974, Trabzon), Türk eski futbolcu. Şu anda Katar Ligi ekiplerinden Umm-Salal SC teknik direktörü Bülent Uygun'un yardımcılığını yapmaktadır.

Ali Bektaş

Ali Bektaş (Doğum Tarihi: 25 Ocak 1988, Erzincan), Türk futbolcu.

Onur Bektaş

Onur Bektaş (Doğum Tarihi: 10 Aralık 1984, Adana), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Boluspor'da oynamaktadır.

Seçkin Bektaş

Seçkin Bektaş (Doğum Tarihi: 1 Mayıs 1982, Fatih, İstanbul) Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Konya Şekerspor'da oynamaktadır.

Cengiz Bektaş

Cengiz Bektaş (Doğum Tarihi: 26 Kasım 1934, Denizli) Türk yüksek mimar, mühendis, ozan ve Evrensel gazetesi'nde yazar.

Erdoğan Bektaş

Erdoğan Bektaş, (Doğum Tarihi: 1960, Zonguldak, Türkiye), Türk bürokrat.

Yılmaz Bektaş

19.07.1977 Eruh Türkiye doğumlu, liseye kadar eğitimini Türkiye'de yaptı. Üniversiteyi, Kıbrıs'ta bulunan amerikan üniversitesinin uluslararası ilişkiler bölümün bitirdi. Master'ını yine Londra'da bulunan amerikan üniversitesinde tamamladı. Aynı üniversitede gelişim psikolojisi eğitimini aldı ve 2 dönemin sonunda eğitimini yarım bıraktı. İş hayatına Intel şirketler grubunu kurarak başladı. Bu grup altında dünyanın en büyük inşaat şirketlerinden biri olan CMC 'de Revana adlı italyan menseyli şirketle 10 seneliğine konsyorsyum krarı imzaladı.Bu grupa Bulgari ve FashionTV gibi şirketlerle ortalık yaptı. Madencilik, medya, mücevher ve tershane petrol arama çıkarma gibi iş kollarında grup halen aktif olarak devam etmektedir. 2004 ve 2008 yılına kadar ayrıca ekonomiden sorumlu mustasarlık görevini üstlendi, diplomatik kariyeri devam etmektedir. 1996 yilinda oyuncu,şarkıcı Selen Gorguzel ile evlendi 1998 yılında Ilknaz Bektaş'i dünyaya getirdi 2003 yılında boşandılar 2003 Mart'inda eski Dünya güzeli ve aktris olan Ruffa Gutierrez ile Filipin başkenti Manila'da evlendi, bu evlilikten 2003 ağustos ayında Lorin Gabriella Bektaş, 2004 Eylül ayında Venezia Loran Bektaş adında iki kız çocuğu dünyaya geldi, 2006 yılının sonunda Yılmaz Bektaş, Ruffa Gutirrez ile beraber boşanma kararı aldı ve evlilik öncesi kontrat olduğundan dolayı 2007 Mart ayında evlilik geçersiz sayıldı. Ruffa Gutirrez Manila, Los Angeles'ta kariyerine devam ediyor. Yılmaz Bektaş ise Barcelona ve Londra'da iş kariyerini sürdürüyor.

Bektaş isminin analizi

Bektaş isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
K harfi :
Başarı, unvan sahibi olma
T harfi :
Duygularını zor ifade edebilme
A harfi :
Atılgan, enerjik
Ş harfi :
Çok üretken ve güçlü olma

Bektaş isminin numerolojisi

Bektaş isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

B =
2
E =
6
K =
14
T =
24
A =
1
Ş =
23
Toplam =
70

Bektaş isminin farklı yazılış biçimleri

Bektaş isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Bektaş isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.