Armanç isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Armanç isminin sitemizde görüntülenme sayısı 17.270.

Armanç ismi için yaptığımız ankete katılan 22 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,45.

Ziyaretçilerimizden 133 kişi Armanç ismini öneriyor, 52 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 9 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Armanç ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Armanç ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Arkadasim ilk önce eski turkce diye kast ettigin osmanli turkcesi ise dogru arabce ve farsca kelimeler vardi ama biz öz turkce eski turkce diye kök turkce den bahsediyoruz daha ne arabca nin a si nede farscanin f si vardi o cagda lütfen biraz bil deyndar jiyan denen kürtce diye bi dilin kökeni yüzde 80 osmanlica dolyisiyla yüzde 60 öztürkce ye dayali ayrica armanc öztürkce eski turkce (köktürkce) osmanli turkcesi degil deyndar denenin cahilline gülüyorum.

Yigit H

Armanc ismi kürtçe dir. "c " ile biter. Benim oğlumun adı armanc dır. Erkek ismidir. Oğlunun adının armanç olduğunu söyleyen arkadaş " ç " harfi ile bitirmiş. Eski türkçe dediğin arapça, farsça, kürtçe kelimelerin çoğunlukta olduğu bir dil. Yanlış anlamayın kötülemek için söylemiyorum. Ama tezin doğru değil.

Deyndar Jiyan

Benim adım ARMANC armanc adı kızlarda da kullanılabilir ve ben kızım ayrıca ARMANÇ DEĞİL ARMANC son harf "C" olacak adımı çok beğeniyorum tavsiye ederim kız çocuklarına da bu ismi verebilirsiniz

Armanc Eşin

Oğlumuzun adı Armanç. Bu ismin kökeni Kürtçe değil; Öztürkçedir. Lütfen bu yanlışı düzeltin. Ben edebiyatçıyım ve eski türkçede yani öztürkçede bu isim geçiyor ve anlamı ’’hedef, amaç, ulaşılması zor’’ demektir. Bu yanlışın düzeltilmesini talep ediyorum...

Utku Günay

Armanç ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Armanç ismini taşıyan önemli şahsiyetler hakkında bilgiye ulaşamadık. Yardımcı olmak isterseniz, Ünlü Ekle sekmesinden bize yardımcı olabilirsiniz.

Armanç isminin analizi

Armanç isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

A harfi :
Atılgan, enerjik
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
M harfi :
Ticarete yatkınlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu
Ç harfi :
Zevk sefa düşkünlüğü

Armanç isminin numerolojisi

Armanç isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

A =
1
R =
21
M =
16
A =
1
N =
17
Ç =
4
Toplam =
60

Armanç isminin farklı yazılış biçimleri

Armanç isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Armanç isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.