Başaran isminin anlamı

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Başaran ismini taşıyan yaklaşık 2.335 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Başaran ismi en çok kullanılan 1535. isim olup, yaklaşık olarak her 29.448 kişiden biri Başaran adını taşımaktadır.

Başaran isminin sitemizde görüntülenme sayısı 4.226.

Başaran ismi için yaptığımız ankete katılan 1 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 5,00.

Ziyaretçilerimizden 30 kişi Başaran ismini öneriyor, 13 kişi ise önermiyor.

Başaran ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Başaran ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Başaran ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Başaran ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Başaran olan önemli kişiler

Başaran Saraçoğlu

Başaran Saraçoğlu (Doğum Tarihi: 9 Eylül 1992, Samsun), Türk futbolcu.

Soyadı Başaran olan önemli kişiler

Akif Başaran

Mehmet Akif Başaran (Doğum Tarihi: 15 Şubat 1956, İzmir), Eski Türk Futbolcu, Teknik Direktör. Altay ve Beşiktaş'ın eski futbolcularındandır.

Ali Kemal Başaran

Ali Kemal Başaran (Doğum Tarihi: 1942, Akçaabat, Trabzon), Türk siyasetçi.

Cihangir Başaran

Cihangir Başaran, Türk basketbolcu (6 Haziran 1964).

Elif Onur Başaran

Elif Onur Artvin doğumlu Türk bir voleybol oyuncusu 20 Aralık 1989 yılında doğmuştur.Elif, 1.85 metre uzunluğundadır ve Smaçör konumunda oynar.

Heyecan Başaran

Heyecan Başaran (Doğum Tarihi: 26 Aralık 1930, İzmir), Türk tiyatro ve sinema oyuncusu.

Mehmet Başaran

Mehmet Başaran (Doğum Tarihi: 1926, Kırklareli) Köy Edebiyatı hareketin şiirdeki temsilcilerinden biri olan ozan, eğitimci ve yazar.

Meriç Başaran

Meriç Başaran (25 Mayıs 1945, İstanbul), Türk oyuncu.

Murat Başaran

Ahmet Murat Başaran (Doğum Tarihi: 4 Haziran 1974; Ankara), Türk bestekar, söz yazarı ve pop müziği sanatçısı.

Oğuz Başaran

Oğuz Başaran, (Doğum Tarihi: 2 Mart 1989, Kadıköy, İstanbul) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Bucaspor'da oynamaktadır.

Tunç Başaran

Tunç Başaran (Doğum Tarihi: 1 Ekim 1938, İstanbul), Türk yönetmen.

Volkan Başaran

Volkan Başaran, (Doğum Tarihi: 29 Kasım 1982) İstanbul Üsküdar Zeynep Kamil Hastanesinde doğmuştur. 5 kişilik bir ailenin, en büyük çocuğudur. Ayrıca 1 erkek kardeşi ve 1 kız kardeşi vardır. Çocukluğunu ve gençliğini Gazi muhtarpaşa Feneryolu semtinde geçirmiştir. İlkokulu Mustafa Aykın İ.Ö.O., Ortaokulu Faik Reşit Ünat İ.Ö.O okumuştur. Liseye devam edememiştir. Çocukluğundan itibaren futbola olan sevgisi, mahalle takımlarından, Feneryolu Spor Klubü ve ilerleyen zamanlarda Selimiye, Çamlıca ve Tuzla Spor Klüplerinde fubol oynayarak hayatını devam ettirmiştir. Çevredekilerin ve yakın arkadaşlarının eğlenceli, komik bulmaları ve sıra dışı karakteriyle de ilgi toplaması içindeki oyunculuk ateşini alevlendirmiştir. 2011 yılında Müjdat Gezen Sanat Kültür Merkezinde eğitim alarak ilk hedefini gerçekleştirmiştir. İlk olarak Kısa film Projelerinde yer almıştır. Sırasıyla, Sırlar Dünyası, Kurtlar Vadisi Pusu,Fatmagülün Suçu Ne dizilerinde rol almıştır. 2010 yılında Kolpaçino Bomba ilk sinema filmiyle başrol oynayarak izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Şafak Sezer ile öncedende tanışıklığı olup, Kolpaçino Bomba filminde oynamasınada vesile olmuştur.Şafak Sezer'den oyuculuk adına çok şey öğrenmiş ve Ayla Algan'dan da oyunculuk dersleri almıştır. Şu sıralar vizyonda olan G.D.O. KaraKedi isimli sinema filminde oynamaktadır. Bu filmde başrolleri oynayan 3 kardeşten birini canlandırmaktadır.

İrfan Başaran

İrfan Başaran, (Doğum Tarihi: 20 Aralık 1989, Yüreğir, Adana) Denizlispor takımında orta saha mevkisinde oynan Türk futbolcu.

Hatun Birsen Başaran

Hatun Birsen Başaran (1927-1997) Eğitimci. Yazar Mehmet Başaran'ın eşi. Başaran'ın roman ve öykülerinde Elif adıyla anılan kişidir.

Başaran isminin analizi

Başaran isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
A harfi :
Atılgan, enerjik
Ş harfi :
Çok üretken ve güçlü olma
A harfi :
Atılgan, enerjik
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu

Başaran isminin numerolojisi

Başaran isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

B =
2
A =
1
Ş =
23
A =
1
R =
21
A =
1
N =
17
Toplam =
66

Başaran isminin farklı yazılış biçimleri

Başaran isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Başaran isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.