Elçi isminin anlamı

Elçi isminin anlamı

1. Başka bir devlet nezdinde devletini temsil eden kişi. 2. Sefir. 3. Allah'ın gönderdiği rasul ve nebiler.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Elçi isminin sitemizde görüntülenme sayısı 4.362.

Ziyaretçilerimizden 26 kişi Elçi ismini öneriyor, 34 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 2 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Elçi ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Elçi ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Ben kızım ve benim adımda elçi oyazıya kızda eklerseniz sevinirim.

Elçi Şahin

Elçin isminin anlamı yok ayrıca çok saçma isimler var hepsi arapça çokk çirkin ıyy ne biçim isimler öyle bu siteye birdaha girmeyeceğim ama yinede fena değil yaa off kararsızım ama güzerl yinede.

Elçin Baran

Elçi ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Elçi ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Soyadı Elçi olan önemli kişiler

Türkan Elçi

Türkan Elçi, 1954 yılında İzmir'de doğan sanatçı.[1] Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden 1976 yılında mezun olduktan sonra Ünal Cimit Seramik Atölyesinde 1994-1999 yılları arasında eğitim aldı. 2001 yılında Resim Heykel Müzeleri Derneği Yrd. Doç. Dr. Sedat Balkır ile resim çalışmalarına başladı.[2]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Şerafettin Elçi

Şerafettin Elçi, (Doğum Tarihi: 14 Mart 1938, Cizre, Şırnak - Ölüm Tarihi: 25 Aralık 2012, Ankara), Katılımcı Demokrasi Partisi Genel Başkanı olan Kürt asıllı politikacı. Hukuk fakültesi mezunu olan ve 49'lar Davasından yargılanmış olan Elçi, sekiz ay boyunca Diyarbakır Cezaevi'nde yattı. 1977'de Mardin milletvekili seçilerek meclise girdi ve 1978-79 yılları arasında Ecevit hükümetinde Bayındırlık Bakanı olarak görev yaptı. 12 Eylül Darbesi sonrası otuz ay hapis yattı. 12 Haziran 2011 seçimlerinde BDP'nin desteklediği bağımsız adaylardan biri olarak meclise girdi. Eski futbolcu ve teknik direktör Mustafa Denizli'nin kayın pederidir. Kanser tedavisi gören Elçi, 25 Aralık 2012 tarihinde Ankara'da vefat etti.

Elçi isminin analizi

Elçi isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
Ç harfi :
Zevk sefa düşkünlüğü
İ harfi :
Kırılganlığı

Elçi isminin numerolojisi

Elçi isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E =
6
L =
15
Ç =
4
İ =
12
Toplam =
37

Elçi isminin farklı yazılış biçimleri

Elçi isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Elçi isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.