Mete isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Mete ismini taşıyan yaklaşık 81.750 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Mete ismi en çok kullanılan 223. isim olup, yaklaşık olarak her 950 kişiden biri Mete adını taşımaktadır.

Mete isminin sitemizde görüntülenme sayısı 84.637.

Mete ismi için yaptığımız ankete katılan 305 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,09.

Ziyaretçilerimizden 708 kişi Mete ismini öneriyor, 153 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 29 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Mete ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Mete ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

onunu okadar çok seviyorumki o benim birtanem aşkım...

deniz

Mete benim haylaz arkadaşımın adı.

Nilsu Yıldırım

Benim Askimin Ismi Mete, En Güzel Erkek Ismi Oyüzden :Pp

Söylemesem Daha Iyi

Mete: 1- Soylu, saygıdeğer 2- Bütün, bütünlük, bütünlükçü

Mete

Hayatımın anlamı bu ismi tasıo benm için cok deqeeli onu cok ama cok sewiorumm mete ’mm

Özlem Gürsoy

Tarkan gibi isimleri kitap isimleri ile çift isim olarak kullanılmalı yoksa bi manası olmaz olsada kendince olur herkes isminden mesuldur baba çocuğuna güzel kitap ismi koymalı isimlerin insanlar üzerinde çok etkileri var ben şimdi tarkan ismime ek olarak kuran ı kerimde bulunan isimlerden seçmek istiyorum öldüğünde ismim bana herkesin ismi kendine şefaat edecek tabi doğru olan!!!

Tarkan

Mete ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Mete ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Mete olan önemli kişiler

Mete Arat

Mimar Mete Arat, ASP('asp' Architekten Arat - Siegel - Schust, Stuttgart) firmasının ortağıdır. Almanya'da birçok spor tesisini ve kamu binalarını başarıyla tamamlamıştır. Sahibi olduğu mimarlık şirketinde 1971 yılından bu yana 17 yüksek mimar kadrosu ile Stuttgart'ta çalışıyor. Bugüne kadar katıldığı 500'e yakın proje yarışmasında birçok derece elde etmiş olan Mete Arat Almanya'nın önde gelen mimarlarından birisidir. Almanya Milli Kütüphanesi, Leipzig, Oldenburg, Stuttgart Porsche Arena kapalı spor salonlarını yapan ve geçen yıl restore edilip Dünya Kupası maçları oynanan Stuttgart Gottlieb - Daimler Stadı'nı bitirmiştir.

Mete Avunduk

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Mete Ertekin

Mete Ertekin,20 Kasım 1945 doğumlu,THKO'lu devrimci militan. Deniz Gezmiş'le birçok eylemde birlikte olmuş olan Mete Ertekin,o güne dair birçok izi hala vücudunda görülmektedir. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının banka soyma eyleminde aralarında bulunan,Amerikan askerlerini kaçırma eyleminde yanında bulunan en iyi arkadaşlarından biridir. 2012'de bir beyin kanaması geçirmiş,sonra tekrar yaşama bağlanmıştır. Mete Ertekin,şuan Akçay Edremit'te yaşamını sürdürmektedir.

Mete Gökbak

Mete Gökbak Türk boksör.

Mete Horozoğlu

Mete Horozoğlu (Doğum Tarihi: 11 Ekim 1975, Ankara) Türk tiyatrocu. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Ankara'da okudu. 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. 2001/2003 yılları arasında Tiyatro Anadolu'da oyunucu olarak çalıştı. 2002 yılında İstanbul'a yerleşti. 2003/2004 sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu'da 2004/2005 sezonunda Çığır Sahnesi Oyuncuları'da 2005/2006 ve 2006/2007 sezonlarında Semaver Kumpanya olmak üzere Tiyatrolar da çalıştı. İstanbul'a yerleştikten sonra birçok Televizyon ve Sinema çalışmaları yaptı. Yanık Koza dizisi ulusal çapta tanınmasını sağlasa da Öyle Bir Geçer Zamanki dizisindeki Soner karakteri ile bilinir.

Mete Kalkavan

Mete Kalkavan (Doğum Tarihi: 1980 İstanbul) FIFA kokartlı Türk futbol hakemi ve makine mühendisi. Babası, CHP Samsun milletvekili Ahmet İhsan Kalkavan'dır.

Mete Sözen

Mete Sözen (Doğum Tarihi: 1930, Türkiye), Türk bilim insanı, profesör, inşaat mühendisi. ABD'deki Purdue Üniversitesi'nde kıdemli profesör.

Mete Tan

Mete Tan (Doğum Tarihi: 1929, Afyonkarahisar, Türkiye), Türk siyasetçi.

Mete Çubukçu

Mete Çubukçu, ( d. 1962 Gebze ) Türk basılı medya ve televizyon gazetecisi, yazar.

Mete Özgencil

Mete Özgencil, (Doğum Tarihi: 1962; İstanbul) söz yazarı, besteci, yazar, ressam, senarist, yönetmen.

Mete İkiz

Mete İkiz (Doğum Tarihi: 1968, İstanbul), iş adamı ve Galatasaray SK yönetim kurulu üyesi.

Mete Adanır

Mete Adanır (Doğum Tarihi: 14 Kasım 1961, Limasol, Kıbrıs - Ölüm Tarihi: 20 Ocak 1989, Havza, Türkiye), eski Kıbrıslı Türk futbolcu. Samsunspor'da oynarken, deplasman yolculuğu sırasında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetmiştir. Ölümünün 23. yılında ise İlkadım'da bulunan bir spor salonuna adı verilerek ölümsüzleştirilmiştir.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

İkinci ismi Mete olan önemli kişiler

Ahmet Mete Işıkara

Ahmet Mete Işıkara (Doğum Tarihi: 1941, Mersin, Türkiye - Ölüm Tarihi: 21 Ocak 2013) Türk bilim insanı, jeofizikçi ve eğitimci.

Soyadı Mete olan önemli kişiler

Ali Buhara Mete

Ali Buhara Mete (Doğum Tarihi: 20 Şubat 1983, İstanbul), Türk oyuncu. Üniversite eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi, Siyaset Bilimi bölümünde tamamladı. Ömer Lütfi Mete'nin oğludur.

Gökhan Mete

Gökhan Mete (Doğum Tarihi: 1945, İstanbul), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Hasan Ali Mete

Hasan Ali Mete (Doğum Tarihi: 24 Ekim 1966, Erzincan), Türk aktör. Almanya'da yaşamaktadır. Oyunculuğu dışında spiker, tercüman ve barmen olarak da çalışmaktadır.

Maksut Mete

Maksut Mete, (Doğum Tarihi: 1953, İyidere, Rize), Türk bürokrat.

Muslihittin Yılmaz Mete

Muslihittin Yılmaz Mete (Doğum Tarihi: 1920, Ceyhan, Adana, Türkiye - Ölüm Tarihi: 4 Ekim 2002), Türk siyasetçi.

İbrahim Mete

İbrahim Mete (Doğum Tarihi: 1876, Ceyhan, Adana) - (ö. 14 Şubat 1942), Türk siyasetçi.

Mete isminin analizi

Mete isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

M harfi :
Ticarete yatkınlık
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
T harfi :
Duygularını zor ifade edebilme
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele

Mete isminin numerolojisi

Mete isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

M =
16
E =
6
T =
24
E =
6
Toplam =
52

Mete isminin farklı yazılış biçimleri

Mete isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Mete isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.