Buğlem isminin anlamı

Buğlem isminin anlamı

Cenneti müjdeleyen melek

  • Nitelik
  • Yeni
  • Modern
  • İlginç
  • Güzel
  • Popüler
  • Buğlem ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmiyor.
  • Ümran Komek

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Buğlem isminin sitemizde görüntülenme sayısı 232.002.

Buğlem ismi için yaptığımız ankete katılan 2.957 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,67.

Ziyaretçilerimizden 2.176 kişi Buğlem ismini öneriyor, 517 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 205 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Buğlem ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Buğlem ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Buğlem diye bir sözcük yoktur. Ne Türkçe'de, ne Arapça'da, ne de Farsça'da!!! Ya hu bu saçmalıkları kim çıkarıyor? Bir deli taş atıyor, sonra kırk akıllı çıkaramıyor. "Buğlem" tamamen anlamsız saçma sapan, uyduruktan bir kelimedir. Yok cenneti müjdeleyen melekmiş!!!! Daha neler, nasıl bir hayal gücü var bu insanların. Hayır madem böyle bir melek vardı da yüzyıllar boyunca neden kimse bu sözcüğü kullanmadı? İnternetin hayatımıza girmesiyle türemiş saçmalıklardan birisi sadece. Lütfen bu saçmalıklara itibar etmeyin. Ben Arap Dili ve Edebiyatı mezunuyum. 5 yıl Tunus'da yaşadım. Yok böyle bir sözcük.

ELİF

YEĞENİMİN ADI: KIZILDERELİ DİLİNDE: YAĞMUR YÜKLÜ MOR BULUT ANLAMINDA. KIZILDERELİ DİLİ TÜRKÇE KELİMELER İÇERDİĞİNDEN BU İSİMDE TÜRKÇE OLABİLİR.

reşat mıcık

Merhaba
Bu ismi yeni doğacak kızımı koymak isterken araştırma içerisindeyim Cenneti müjdeleyen melek anlamında olduğuna dair bir kaynağınız varmı mesela Rıdvan ismi gibi

Yaşar Altun

Kizimin adi berre ecrin 2010 yilindaki digan kizlarin yarisi ecrin koymuslar. Simdi hitanw daha car inşallah ona berra yanina biaeydaha lazım a ma ne

Saban ali

Soru: Buğlem isminin anlamı nedir? Çocuğumuza isim olarak koyabilir miyiz?
Cevap:
Buğlem ismi hakkında birçok internet sitesinde “cenneti müjdeleyen melek” anlamı verilse de bunu doğrulatabilmek mümkün değildir. Arapça kökenli olduğu söylendiği halde biz bunun kökeninin ve ne manaya geldiğini Arapça sözlüklerden tespit edemedik.

Daha önce birçok isim için söylediğimiz gibi biz hem kaynağı belli hem de anlamı dinimize ve örfümüze uygun düşen isimler bulmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca isimlerle ilgili olarak hiçbir kaynak belirtmeyen, kulaktan dolma bilgilerle hazırlanan ve yüzlerce isim için “cennette bir melek”, “cennete düşen ilk yağmur damlası”, “cennette şu”, “cennette bu” vs. gibi asılsız tanımlamalarda bulunan internet sitelerine itibar etmemenizi tavsiye ederiz.

Çocuk isimleri ve tavsiye ettiğimiz isimler hakkında geniş bilgi edinmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz:

http://www.fetva.net/yazili-fetvalar/isim

Adem Özdemir

Kesinlikle Buğlem isminin Cenneti Müjdeleyen ile ALAKASI YOK , Kur'anda da geçmiyor.. Buğlem Kızılderili dilince yağmur bulutu demektir..yine de koymak isteyen koysun :)

Erdal Topal

rosanne yazdıklarına dikkat et. sanırım KURAN'I hatim etmiş gibi yazmışsın. birazcık araştırıp öyle yazılar yazın. buğlem kuran da geçiyor. anlamıda cenneti müjdeleyen meleğin ismi.

ahmet sait uzun

Cennette şu,cennette bu diye aslında alakası bile olmayan manasız ve söylemesi zor isimleri çocuklarınıza koyup saçmalıyorsunuz... maksat şahane anlamlarda değil sırf farklı olsun diye... ecrin,buğlem,minel hiçbir anlamı yok..

rosanne

benim kızımın ismide buğlem ama burdaki anlamı yanlış gerçek anlamı bereket yüklü bulut demek ben bu anlamını bilerek koydum iyice araştırdım çünkü cenneti müjdeleyen melek değil

funda ulu

Ben kızımın ismini erva buğlem koymak istiyorum sizce nasıl.

Mehtap Berk

Tüm Yorumlar

Ziyaretçilerimizin bu isim hakkında belirttiği düşüncelerin geri kalanını görmek için lütfen linke tıklayın.

Buğlem ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Buğlem ismini taşıyan önemli şahsiyetler hakkında bilgiye ulaşamadık. Yardımcı olmak isterseniz, Ünlü Ekle sekmesinden bize yardımcı olabilirsiniz.

Buğlem isminin analizi

Buğlem isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
U harfi :
Durgun, çok ağır hareket etme
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
M harfi :
Ticarete yatkınlık

Buğlem isminin numerolojisi

Buğlem isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

B =
2
U =
25
Ğ =
9
L =
15
E =
6
M =
16
Toplam =
73

Buğlem isminin farklı yazılış biçimleri

Buğlem isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Buğlem isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.