Elif isminin anlamı

Elif isminin anlamı

1. İslami alfabenin ilk harfi. Ebccd hesabında değeri birdir. 2. Musikide "la" notasını ifade için kullanılır. 3. Ülfet eden, dost, tanıdık. 4. Alışmış, alışkın, alışık. - İki kelimeli isimler yapılabilir (Elif Beyza, Elif Nur v.s.).

  • Nitelik
  • Zor
  • Saygın
  • Güçlü
  • Güzel
  • Dini
  • Elif ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmiyor.
  • Admin

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son İki Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Elif ismini taşıyan yaklaşık 378.389 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Elif ismi en çok kullanılan 20. isim olup, yaklaşık olarak her 206 kişiden biri Elif adını taşımaktadır.

Elif isminin sitemizde görüntülenme sayısı 280.870.

Elif ismi için yaptığımız ankete katılan 7.009 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,90.

Ziyaretçilerimizden 3.650 kişi Elif ismini öneriyor, 586 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 265 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Elif ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Elif ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Araplar kızlarını insandan saymadıklarından onlara ad takma gereği bile duymazlar. Doğulan kız pembe renkliyse ona ad takacaklarına rengine göre Hümeyra derler. Hümeyra kırmızı, kıpkırmızı demek. Bir kız kara mı ona ad takmazlar; kara añlamına gelen Sevde derler. Birisi buğday renkliyse ona Semra derler, aşırı esmer demek. Parlak renkliyse ona Zehra derler. Saçları, gözleri kapkara ise Leyla derler. Bir de doğum sırasına göre çağırırlar. İlk kızlarına birinci añlamında Elif derler, doğum sırası ikinci ise Saniye derler, üçüncü sıradaysa Salise derler, dördüncü ise Rabia derler. Rabiayı kimileri dört añlamında kullanırlar. Bu yanlışdır. dördüncü demektir.
Bizim Türkler ise Arapların yapıp ettiklerini İslâm sanırlar. Araplar ev işlerini yapan kızlarına Ayşe derler.

Bizimkiler ise sevap kazanacağız diye Arapları örnek alırlar.

-Alıntı- Ali Murat Arslan

Halit ülgen

Elif;kelamın başı,doğruluk,dik duruş,asalet ve adalet anlamlarına gelir.

Beyza

Yorumum şu ki; Kuranı Kerimde Tuğba,Büşra , Esra ismide geçer yani bilip bilmeden yazmayın bari..

Elif Merve Borman

elif bir demek, tek demek, vav kainatsa elif kainatın anahtarı demek,insan vav gibi doğar elif gibi ölür demek elif kuran-ı kerimin ilk harfi demek

elif aşar

Bana göre **elif** demek hayatın anlamı demek yaşama hevesi demek vazgeçilmezlik demek **elif’siz** yaşayamamak demek
kısacası onsuz ölüm demek.

Borann Dinç

Adımın anlamı bence süpprr eşi benzeri çok olmayan çok güzel bir ad bir isim bence görüşürüzz.

Elif Nilsu Yıldırım

Slm lüten bana elif isminin gerçek anlamı ve arabça yazılışını gönderirmisiniz arkadaşlarımla aramızda bir bahis yaptıkta benim üzeime kalmasını istemiyorum ilgilenirseniz sevinirim a. E. Olun.

Emir Demir

Arkadaslar elif gercekten güzel isim birde kuranda geçen elif lam mim sözünün anlamı yok yani ordaki elifin ne oldugu bilinmiyo.

Elif Aygün

Belki inamiyacaksiniz ama bu bi gercek. Benim ismim elif ve ismimi hastahanede hemsireler koymuslar siz isterseniz eve gidince degistirin demisler. Annem ve babamda degistirmemisler. Elif akgul’e sozum. İsmimiz kolay oldugundan dolayi akillarda kalmiyor,anlamindan dolayi ve ismin gibiysen hafizalardan kolay silinmiyorsun. Empati yaparsan daha iyi anlarsin beni. Guzel bir isim gercekdende ama ben elif isminin yanina ek isim konulmasindan yana degilim. Bu sadece benim fikrim.

Elif Simsek

Elif;sevgidir,aşktır,hasrettir,özlemdir,mutluluktur,sevinçtir,eif güzel olan herşeydir ana göre. Ben adımı çok sewiyorum anne ve baba adaylarına bu adı koymalarını öneririm elif isminin hem manası çok güzel. Ben elif ismini koyan ve koyacak olan bütün annelleri ve banada bu ismimi koyan annemi babamı ve canımdn çok sewdiğim şükrü dedemi öpüyorum ayrıca tüm elifleri de:d :p.

Elif Akyol

Tüm Yorumlar

Ziyaretçilerimizin bu isim hakkında belirttiği düşüncelerin geri kalanını görmek için lütfen linke tıklayın.

Elif ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Elif ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Elif olan önemli kişiler

Elif Acehan

Elif Acehan (d 7 Ekim, 1976, İstanbul) Türk sinema, televizyon oyuncusu ve seslendirme sanatçısı.

Elif Ağca

Elif Ağca Öner, ( d.10 Şubat 1984, Ankara) Türk voleybolcu. Türkiye Genç ve Yıldız Milli Takımları oyuncusudur.

Elif Baysal

Elif Baysal, (Doğum Tarihi: 19 Nisan 1957) Amasya doğumlu Türk oyuncudur.

Elif Burgaz

Elif Burgaz besteci, şarkı sözü yazarı, piyanist ve dizi oyuncusu. 1980 yılında İzmir’de doğdu. 11 yaşında başladığı İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuarı Piyano Bölümü'nde 7 yıl okudu. Daha sonra Ankara'da 1998 yılında başladığı Bilkent Üniversitesi’nde Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Teori Kompozisyon Bölümü'nde 6 yıl okuduktan sonra 2004 yılında mezun oldu. Çok sevdiği İstanbul’a yerleşti.

Elif Ceren Balıkçı

Elif Ceren Balıkçı,Türk dizi oyuncusu. İlk oyunculuk deneyimini Kayıp Prenses dizisinde yaptı. Şu anda Disney Channel Türkiye'nin Zil Çalınca dizisinde rol alıyor.

Elif Eda Tartar

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Elif Jale Yeşilırmak

Elif Jale Yeşilırmak (doğum adı Yuliya Guramievna Rekvava, Rusça: Юлия Гурамиевна Реквава) (Doğum Tarihi: 30 Haziran 1986, Smolensk, SSCB) Rus asıllı Türk kadın güreşçi.

Elif Melda Yılmaz

Elif Melda Yılmaz, Türk,tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 7 Kasım 1977 yılında Eskişehir'de doğdu.İkokul, ortaokul ve Liseyi Eskişehirde okudu.

Elif Nur Bozkurt Tandoğan

Elif Nur Bozkurt Tandoğan (Doğum Tarihi: 1972 Kayseri), Türkiye'nin 2006 başı itibariyle mevcut 22 kadın kaymakamından biridir. Halen Kırıkkale Bahşılı ilçesinin kaymakamıdır.

Elif Onur Başaran

Elif Onur Artvin doğumlu Türk bir voleybol oyuncusu 20 Aralık 1989 yılında doğmuştur.Elif, 1.85 metre uzunluğundadır ve Smaçör konumunda oynar.

Elif Sofya

Elif Sofya, (Doğum Tarihi: 1965 İstanbul) şair.

Elif Sönmez

Elif Sönmez, (Doğum Tarihi: 20 Kasım 1978) İstanbul doğumlu Türk oyuncudur.

Elif Çakır

Elif Çakır, (Doğum Tarihi: 1971, İskilip, Çorum, Türkiye) Türk gazeteci ve yazar.

Elif Çağlar

Elif Çağlar (Doğum Tarihi: 15 Nisan 1980, İstanbul), Türk müzisyen, şarkıcı, besteci, söz yazarı ve prodüktör.

Elif Çepni

Prof. Dr. Elif Çepni (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1968, Karabük), Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı

Elif Ürse

Elif Ürse, (Doğum Tarihi: 4 Temmuz 1980 İstanbul) Türk tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısıdır.

Elif İnci

Elif İnci (Doğum Tarihi: 20 Ağustos 1973, İstanbul), Türk oyuncu. 1994 yılında Adana Altın Koza Film Festivali'nde Zıkkımın Kökü filmindeki Raziye rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Elif Şafak

Elif Şafak (Doğum Tarihi: 25 Ekim 1971, Strazburg) Türk yazar. İlk romanının yayımladığı 1997'den beri peş peşe eserler vermekte olan ve geniş bir okur kesimince tanınan sanatçı, 2009'da yayımlanan Aşk adlı romanı ile Türk edebiyat tarihininin en kısa sürede en çok satan edebi eserinin yazarı ünvanına sahip olmuştur. Ayrıca kitapları otuzdan fazla dile çevrilmiştir.

Elif isminin analizi

Elif isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
İ harfi :
Kırılganlığı
F harfi :
Uysal, güvenilirlik

Elif isminin numerolojisi

Elif isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E =
6
L =
15
İ =
12
F =
7
Toplam =
40

Elif isminin farklı yazılış biçimleri

Elif isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Elif isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.