Selena isminin anlamı

Selena isminin anlamı

Güzellik, bereketli, yağmur (Anlamının farklı yada eksik olduğunu düşünüyorsanız bize yardımcı olabilirsiniz)

  • Nitelik
  • Hoş
  • Sevimli
  • Çağdaş
  • Popüler
  • Selena ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmiyor.
  • Mert Hakan Kartal

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Selena isminin sitemizde görüntülenme sayısı 43.813.

Selena ismi için yaptığımız ankete katılan 200 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,03.

Ziyaretçilerimizden 454 kişi Selena ismini öneriyor, 233 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 38 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Selena ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Selena ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

''Selena'' isminin anlamı , gerçekten çok güzelmiş.Keşke benim adım da Selena olsaydı...

IRMAK HAS

Yubiii.... 2014

Səma Qədirova

Selena çok güzel bir isimmiş. :) Benim adım Selena olmadığı içiç üzüldüm . :(

Mihriban Yıldırım

Hıhh benim ismimden ben memnunum gayet iyi bi isim.

Selena Öncül

Çok güzel bir isim ben kesinlikle çalıntı olduğunu ve diziden duyulma olduğuna inanmıyorum çok güzel anlamı var. Bütün ailelere tavsiyem.

Miraç Özkaraman

Ben 21 yasındayım bana bu ısım konurken annem yunan bı arkadasından duymus ama turkceyede uyumlu ayrıca cokta gusel bır ısım. Yanı bılmeden konusmasın kımse son bır yıldır cıktı felan dıye sankı ecrin ismi cok gusel daha anlayamadım bıle kızmı erkek ismimi.

Selena Gök

Selen ismini çok seviyorum onun i

çin bebekken selen ismini vermiş.

Selen

Yeni kızım oldu adını selena koymayı düşünüyorum ama bazı insanlar bu daha cok hristiyan ve gavur ismi bizim örf ve adetlerimizde böyle bir isim lugatı yok o zaman suna cvp bekliyorum hz isa hrıstiyanların peygamberi e o zaman biz müslümanlar neden isa ismini erkek bebeklerimize koyuyoruz selena cok güzel bir isim yaygınlaşmasını isterim.

İbrahim Tancuay

Benim adımda selena ve ismimi çok sewiyorum bazı kişilerin düşüncesinide düşünmüyorum ve kendi isimleri de güzelmiş gibi konuşuyorlar dilek ismide hiç modern deil.

Selena Emen

Ben selena ismini hiçbir aileye önerömiyorum çünkü selena isimi son bir yılda bir diziyle duyulan türk kültür ve örflerine tamamen aykırı bir isimdir ama yinede herkesin kendi zevk ve düşüncesine bırakıyorum.

Ecrin Ulusoy

Tüm Yorumlar

Ziyaretçilerimizin bu isim hakkında belirttiği düşüncelerin geri kalanını görmek için lütfen linke tıklayın.

Selena ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Selena ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Selena olan önemli kişiler

Selena Gomez

Selena Marie Gomez (Doğum Tarihi: 22 Temmuz 1992, Grand Prairie, Teksas), ABD'li oyuncu ve şarkıcı. En iyi bilinen rolü Emmy ödüllü Waverly Büyücüleri adlı Disney Channel dizisindeki Alex Russo karakteridir. Sonradan Selena, Another Cinderella Story, Waverly Büyücüleri: Film ve Prenses Koruma Programı gibi filmlerde de rol aldı. Ayrıca Ramona and Beezus adlı sinema filminde de rolünü devam ettirdi.

Selena Quintanilla Perez

Selena Quintanilla-Pérez (Doğum Tarihi: 16 Nisan 1971 - Ölüm Tarihi: 31 Mart 1995), kısaca Selena olarak bilinen, ABD'li şarkıcı ve söz yazarı. Billboard tarafından En İyi Latin Şarkıları listesinde yedisi bir numara olan ilk 10'da yer almış on dört teklisiyle, "90'lı yılların en iyi Latin sanatçısı" ve "On yılın en çok satan Latin sanatçısı" olarak anılmıştır.[2] Aynı zamanda şarkıcı 1994 ve 1995'in en başarılı teklilerine sahiptir, "Amor Prohibido" ve "No Me Queda Más".[3] Kendisine "Tejano'nun Kraliçesi"[4] ve Meksika'nın Madonna'sı .[5] denilmiştir. Selena ilk albümü Selena y Los Dinos'u 12 yaşında çıkarmıştır. 1987 Tejano Müzik Ödülleri'nde Yılın Kadın Vokalisti ödülünü kazanmış ve birkaç yıl sonra EMI ile kayıt sözleşmesi yapmıştır. 1990'ların başında ünü özellikle de İspanyolca'nın konuşulduğu ülkelerde büyümüştür.

Selena isminin analizi

Selena isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

S harfi :
Hayalperestlik
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
N harfi :
Sağduyu
A harfi :
Atılgan, enerjik

Selena isminin numerolojisi

Selena isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

S =
22
E =
6
L =
15
E =
6
N =
17
A =
1
Toplam =
67

Selena isminin farklı yazılış biçimleri

Selena isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Selena isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.