Parla isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son İki Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Parla isminin sitemizde görüntülenme sayısı 10.430.

Parla ismi için yaptığımız ankete katılan 5 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,80.

Ziyaretçilerimizden 62 kişi Parla ismini öneriyor, 27 kişi ise önermiyor.

Parla ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Parla ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Parla ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Parla ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Parla olan önemli kişiler

Parla Şenol

Parla Şenol Türk, sinema, tiyatro, reklam, seslendirme ve dizi sanatçısı. 7 Mayıs 1956 yılında İstanbul'da doğdu. Sanatçı bir ailede yetişti. Babası müzisyen Armağan Şenol,[1] onun dayısı Necdet Mahfi Ayral ve onun kızı Jeyan Mahfi Ayral Tözüm, erkek kardeşi ise müzisyen Arda Şenol'dur. Namık Kemal İlkokulunda başladığı eğitimine İtalyan Kız Orta Okulu ve Site Koleji'nde devam etti. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi. Dokuz yıl bale yaptı. Beş yıl solfej, bir yıl piyano dersi aldı. Bir “artist yarışması”nda ‘çocuk artistler’ kategorisinde 260 çocuk arasından oy birliği ile birinci seçildi. Böylece beş yaşında sinemaya başladı, 38 film çevirdi. 12 yaşında sinemayı bırakan sanatçı çalışmalarına ara verdi. 17 yıl şarkıcılık yaptı. Yedi tane 45’lik plak çıkardı. dört tiyatro oyununda oynadı. 1981 yılında seslendirme yapmaya başladı. İtalyanca, İngilizce, Fransızca bilen sanatçı 1983 yılında, “Profesyonel Turist Rehberi” brövesini alarak, üç dilde, sekiz yıl aralıksız turist rehberliği yaptı. Daha sonra sanat yaşamına geri dönen sanatçı 2000 yılından itibaren dizilerde oynamaya başladı. 2008 yılı sonunda Yalçın Menteş ile birlikte oynadığı Eros Pansiyon adlı komedi ile tiyatroya dönüş yaptı. 1984 yılında evlenen oyuncu, 1992 doğumlu Aras isimli bir erkek çocuğu annesidir.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Soyadı Parla olan önemli kişiler

Jale Parla

Jale Parla, 1945 yılında İstanbul'da doğdu. Edebiyat teorisyeni ve eleştirmeni. Robert Kolej'den mezun olduktan sonra, 1978 yılında Harvard Üniversitesi'nden Karşılaştırmalı edebiyat doktorasını aldı. 1976 ile 2000 yılları arasında Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü'nde Boğaziçi Üniversitesinin öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürdü. Halen Bilgi Üniversitesi'nde Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Parla isminin analizi

Parla isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

P harfi :
Kendinden emin olma
A harfi :
Atılgan, enerjik
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
A harfi :
Atılgan, enerjik

Parla isminin numerolojisi

Parla isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

P =
20
A =
1
R =
21
L =
15
A =
1
Toplam =
58

Parla isminin farklı yazılış biçimleri

Parla isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Parla isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.