Mekselina isminin anlamı

Mekselina isminin anlamı

Dakyanus isimli padişah zamanında, Allah’a inanan 7 genç varmış. Dakyanus’un askerleri bu gençleri yakalamak istemiş. Bu gençlerde bir mağaraya (K.maraş’ta Ashab-ı kehf mağarası) saklanmışlar ve bu mağarada 200 yıla yakın uyumuşlar. Uyandıklarında artık hak din islama geçilmiştir. Ama sonra hepsi birden ortadan kaybolmuşlardır. İşte MEKSELİNA, Bu 7 kişiden birisinin ismidir. Ve bu gençler 7 uyurlar olarak anılırlar. Bu konu Kuran’da Kehf süresin de geçmektedir.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Mekselina isminin sitemizde görüntülenme sayısı 62.064.

Mekselina ismi için yaptığımız ankete katılan 275 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,66.

Ziyaretçilerimizden 489 kişi Mekselina ismini öneriyor, 149 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 55 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Mekselina ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Mekselina ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

dakyanus kraldır imparatordur - padişah değildir - kendini tanrı sanan biridir -- bunlara padişah denmez yorumun düzeltilme ricası

mustafa sar

Arkadaslar ashabi kehf uyudugundada uyandiginda da hak din Allah`in diniydi.bizim yahudi yada hristiyanlik diye bildigimiz din ve buna inananlar ; insanlar tarafindan saptirilmadan once muslumanlik ve muslumandi.

yusuf cimar

Kurani Kerimde , dorttur besincisi kopekleridir altidir yedincisi kopekleridir derler bunlar dogru degildir o gencler hakkinda fazla konuşmayın bilgi alışverişi dışında der ve uyarır. Ayrıca bereket duası sadece bir duadir yani insan yapımı rivayete göre hz. Süleyman bir karincadan duymuştur fakat karinca bile o sondaki isimleri duasinda saymamistir yani mekselina, mislina, yemliha vs vs kısmını kastediyorum. Yani arkadaslar müslüman biri bu konuyu fazla irdelemez ve o isimleri de cocuklarina koymaz o evlerimize astigimiz bereket duası da Kurana bu konuda ters düşer. Kuran adlarini sayilarini kimse bilemez diyor fakat bereket duası sayılarını belirtip bir de ad koyuyor. Dikkat.

Yağmur

Evet, mekselina isminin orjinali, maximillian’dır, ıngilizce karşılığı, ’’the greatest’’ yani en muhteşem demektir. Aynı zaman da cennet bekçisi anlamına geldiğini de duymuştum.

Berceste İlter

Serdar haklı mekselina uyumadan önce hristiyandı. Zaten tanımlamayı iyi okursanız allah a inandıkları için zalimlerden kaçtıklarını görürsünüz hz. Muhammede inandıkları için değil. Ayrıca dakyanus zamanında hristiyanlara çok işkence çektirmiş bir padişahtır. Yine tanımlamada yazdığı gibi uyandıklarında artık hak dini islama geçilmiştir yani uyudukları zaman islam dini bile yoktu. Yabancı erkeklerde sıkça duyduğumuz maximillian yani max ismi burdan gelir. Ama kuranda geçtiği için müslüman bi çocuğa koymanın zararı olduğunu sanmıyorum.

Çakıl

O kışının adı mekselina değil. Maksimilyan’dır. Ben sahabı keyf fılmını ızledım ve kuran’ı kerımdeki mealı okudum.

Kezban Çalgın

Hakan taşıyamayan kardeşimiz çok komik bir cevab yazmış mağaranın nerede olduğu mahkeme nerden biliyor acaba rüyasın da mı görmüş acaba.

Muhammed

Serdar, zaten müslüman oldukları için zalimlerden kaçıp mağaraya sığınıyorlar. Ne hristiyanı? iyi oku, öğren öyle yorum yap, milletin kafasını bulandırma arkadaşım!!.

Tuğba

Mekselina uyumadan once hiristiyandi bildigim !!bu ismi koymak mantikli mi bilmem.

Serdar

Evet esra, karınca duasında da isimleri tek tek geçmektedir. Ayrıca 200 yıl değil 309 yıl uyumuşlardır.

Tuğba

Tüm Yorumlar

Ziyaretçilerimizin bu isim hakkında belirttiği düşüncelerin geri kalanını görmek için lütfen linke tıklayın.

Mekselina ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Mekselina ismini taşıyan önemli şahsiyetler hakkında bilgiye ulaşamadık. Yardımcı olmak isterseniz, Ünlü Ekle sekmesinden bize yardımcı olabilirsiniz.

Mekselina isminin analizi

Mekselina isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

M harfi :
Ticarete yatkınlık
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
K harfi :
Başarı, unvan sahibi olma
S harfi :
Hayalperestlik
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
İ harfi :
Kırılganlığı
N harfi :
Sağduyu
A harfi :
Atılgan, enerjik

Mekselina isminin numerolojisi

Mekselina isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

M =
16
E =
6
K =
14
S =
22
E =
6
L =
15
İ =
12
N =
17
A =
1
Toplam =
109

Mekselina isminin farklı yazılış biçimleri

Mekselina isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Mekselina isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.