Sezgin isminin anlamı

Sezgin isminin anlamı

Sezme yeteneği olan, duygulu anlayışlı

  • Nitelik
  • Geleneksel
  • İlginç
  • İslami
  • Masum
  • Romantik
  • Sezgin ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmiyor.
  • Admin

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Sezgin ismini taşıyan yaklaşık 55.279 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Sezgin ismi en çok kullanılan 339. isim olup, yaklaşık olarak her 1.402 kişiden biri Sezgin adını taşımaktadır.

Sezgin isminin sitemizde görüntülenme sayısı 18.396.

Sezgin ismi için yaptığımız ankete katılan 54 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,20.

Ziyaretçilerimizden 219 kişi Sezgin ismini öneriyor, 81 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 11 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Sezgin ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Sezgin ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Bi tanecik aşkım eşimin adı ve çok güzel bir isim. Amcası sağolsun adını o vermiş. Çok karizma ve duygulu bir isim. Tavsiye ederim.
.

Mine Yılmaz Bayar

Eşimin ismi ve o adının anlamını tam olarak taşıyan harika bir insan. Duygulu,anlayışlı,ince düşünceli.

Nurhan Aytın

Bitanecik aşkımın adı

Hatice Aydın

Sezgin ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Sezgin ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Sezgin olan önemli kişiler

Sezgin Coşkun

Sezgin Coşkun, (Doğum Tarihi: 23 Ağustos 1984 - Çıldır, Ardahan) Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Eskişehirspor oynamaktadır.

Sezgin Tanrıkulu

Mustafa Sezgin Tanrıkulu, (Doğum Tarihi: 27 Mayıs 1963, Lice, Diyarbakır), Türk siyaset adamı.

Soyadı Sezgin olan önemli kişiler

Atilla Sezgin

Atilla Sezgin (Doğum Tarihi: 1944, Urla) Türk akademisyen.

Ayşe Sezgin

Ayşe Sezgin, (Doğum Tarihi: 23 Ocak 1958, Ankara), Türk diplomat.

Fuat Sezgin

Fuat Sezgin, (Doğum Tarihi: 24 Ekim 1924, Bitlis), İslam bilim tarihi araştırmacısı.

Kaan Sezgin

Kaan Sezyum (Doğum Tarihi: 1976, Heybeliada, İstanbul) (Sezyum), müzisyen, radyo sunucusu, yazar, reklamcı, Sezyum.com'un sahibi.

Melih Sezgin

Melih Sezgin ; Türk dizi ile film yapımcısı ve set amiri.

Sezer Sezgin

Sezer Sezgin, sol bek mevkiinde görev yapan Türk futbolcu.

Sıtkı Sezgin

Sıtkı Sezgin (Şişko Nuri) (Doğum Tarihi: 1949, Samsun), Türk oyuncu. Türk sinemasında canlandırdığı çocuk tiplemeleriyle tanınan Şişko Nuri lakaplı sanatçı Sıtkı Sezgin; On Küçük Şeytan, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Sihirli Cüceler, Bağrımdaki Ateş, Hesap Günü ve Adile Teyze isimli filmlerde rol almıştır. Sinemayı bıraktıktan sonra memleketi Samsun'a dönen oyuncu Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde yaşamını sürdürmektedir. Halen ana okulu ve ilk okulu çocuklarına yönelik tiyatro oyunları oynamaktadır.

Yusuf Sezgin

Yusuf Sezgin 22 Nisan 1946 yılında İstanbul’da dünyaya gelen sanatçı İzmir Namık Kemal Lisesinde öğrenimini tamamladı.1962’de Bulvar oyunu ile Dormen Tiyatrosu'nda çalıştı. Yine aynı sene Vakko’nun ilk erkek mankeni olarak podyumda görev aldı. Sinemaya, 1963'te, SES mecmuasının düzenlediği Kapak Yıldızı adlı artist yarışmasında finalist seçilerek, rol aldığı "Kavgasız Yaşayalım" filmiyle adım attı. 1964’te ilk başrolünü oynadığı Hz.Yusuf filmi ile sinemada starlaşan Yusuf Sezgin Türk sinemasında başrol olarak 300’e yakın filmde rol aldı Türkan Şoray, Filiz Akın, Selma Güneri, Hülya Koçyiğit, Selda Alkor, Nebahat Çehre gibi yldızlarla rol aldığı filimlerde farklı karakterlere hayat verdi.2006 ‘da meslek hayatının 43.yılında, 43.Antalya Altın Portakal Film Festivali’de Altın Portakal Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü aldı.2010’da, 17.Adana Altın Koza Film Festivali’nde Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü aldı.2013’te meslek hayatının 50.yılındada, 50.Antalya Altın Portakal Film Festivalinde ikinci kez Altın Portakal 50.Yıl Onur Ödülü’nün sahibi oldu.Ayrıca sanatçının birçok festivallerden çok sayıda farklı ödülleri bulunmaktadır.2000 yılından itibaren 12 senedir, 6.dönem SODER yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmektedir.Sanatçının son çalışması, ekranlarda 5 yıl boyunca devam eden ‘’ Büyük Buşulma’’ dizisi ve ‘’ Hicran Sokağı ‘’ adlı sinema filmidir.1966’da sinema sanatçısı Selma Güneri ile evlendi, bu evlilikten doğan evlatları Umut sezgin de kendileri gibi oyunculuk yapmaktadır. Sanatçı ikinci kez 1985’te Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Lale Sezgin ile evlendi, bu evliliğinden Yusuf Can Sezgin adında bir oğlu bulunmaktadır.Sanatçı bekar ve iki çocuk sahibidir.

İsmet Sezgin

İsmet Sezgin (Doğum Tarihi: 1928, Aydın), Türk siyasetçi. "İsmet Abi" diye anılmış, uzun yıllar Türk siyasetinde değişik görevler üstlenmiş ve aynı zamanda Süleyman Demirel'in sadık çalışma arkadaşı olarak uzun bir kariyer sürmüştür.

Erdoğan Sezgin

Remzi Yılmaz, (Doğum Tarihi: 1944, Alaçam, Samsun – Ölüm Tarihi: 7 Ocak 2012[1]), Türk siyasetçi.

Sezgin isminin analizi

Sezgin isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

S harfi :
Hayalperestlik
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
Z harfi :
Bilimsel bakış açısı, okumayı seven bir kişilik
G harfi :
İnatçı kişilik, gerginlik
İ harfi :
Kırılganlığı
N harfi :
Sağduyu

Sezgin isminin numerolojisi

Sezgin isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

S =
22
E =
6
Z =
29
G =
8
İ =
12
N =
17
Toplam =
94

Sezgin isminin farklı yazılış biçimleri

Sezgin isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Sezgin isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.